Τα highlight’s του αγώνα Γαλλία – Ουρουγουάη (video)

Δείτε τι έγινε στον φιλικό αγώνα της Γαλλίας με την Ουρουγουάη όπου οι «τρικολόρ» νίκησαν με 1-0 αλλά όλοι.. μούδιασαν με τον τραυματισμό του Κιλιάν Εμπαπέ στο 36ο λεπτό.

Δείτε  τι έγινε στην φιλική αναμέτρηση της Γαλλίας με την Ουρουγουάη στο στάδιο «Σταντ ντε Φρανς» του Παρισιού όπου οι «τρικολόρ» νίκησαν με 1-0 αλλά όλοι.. μούδιασαν με τον τραυματισμό του Κιλιάν Εμπαπέ στο 36ο λεπτό.

Ο άσσος της Παρί Σεν Ζερμέν χτύπησε στον ώμο και αντικαταστάθηκε, αποχωρώντας εμφανώς με πόνους από τον αγωνιστικό χώρο!
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με εκτέλεση πέναλτι ο Ζιρού στο 52ο λεπτό.

Σύμφωνα με τις πρώτες διαγνώσεις από το ιατρικό τιμ των πρωταθλητών κόσμου, ο Εμπαπέ υπέστη εξάρθρωση στον ώμο αλλά μάλλον δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό όσο φάνηκε αρχικά. Πάντως οι πρώτες εκτιμήσεις συνιστούν υπομονή ως τα επόμενα 24ωρα καθώς «δεν πρέπει να είμαστε τόσο απαισιόδοξοι αλλά ούτε λέμε πως όλα είναι καλά..» όπως τονίζουν οι γιατροί που τον έχουν εξετάσει ως τώρα