Κανένα πρόβλημα για τη Γιουνάιτεντ (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει την προσπάθεια να υπερασπιστεί τον τίτλο της, καθώς ξεπέρασε δίχως κόπο το εμπόδιο της Μπέρτον Άλμπιον στο Ολντ Τράφορντ, με το ευρύ 4-1.
0
Γρηγόρης Παπαβασιλείου
21/09/2017 • 00:11
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Τόσο ο Μουρίνιο όσο και ο Κλαφ, ξεκίνησαν 9 διαφορετικούς ποδοσφαιριστές από το 4-0 επί της Έβερτον και το 2-1 επί της Φούλαμ αντίστοιχα.
Η τριάδα των Ρασφορντ, Μαρσιάλ και Λίνγκαρντ είχε τρομερά κέφια με αποτέλεσμα μόλις στο 17 να έχουμε ήδη 2 γκολ,  2-0 με 2 τέρματα του Ράσφορντ που έφτασε τα 5 στη σαιζόν.
Με τον Ρίπλεϊ να προσπαθεί μόνος του πολλές φορές να κρατήσει το σκορ σε αξιοπρεπή επίπεδα, η Γιουνάιτεντ είχε δοκάρι στο 28 με τον Μάτα και βρήκε το τρίτο της γκολ όταν το πλασέ του Λίνγκαρντ κόντραρε στον Τέρνερ και άλλαξε πορεία.
Είδηση για τους γηπεδούχους η επιστροφή του Σο, που παίζει μπάλα ξανά μετά τον Απρίλιο. Το δεύτερο μέρος ήταν υπόθεση Μαρσιάλ. Ο Γάλλος έκανε το 4-0 στο 60 και είχε άλλες 2-3 σημαντικές φάσεις. Το τελικό 4-1 έγραψε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντάιερ
17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51