Θύμα έκπληξης η Γούτφορντ του Μάρκο Σίλβα

Η Γούτφορντ του Μάρκο Σίλβα αν και στην έδρα της ηττήθηκε με 3-2 και αποχαιρέτησε πρόωρα το Λιγκ Καπ. Βασικός ο Χολέμπας για ακόμα ένα ματς, ωστόσο αποβλήθηκε στο 88'.
23/08/2017 • 01:17
Ο Ελίασον πανηγυρίζει

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μάλιστα στο σκορ με τον Καπού στο 47', αλλά η Μπρίστολ Σίτι μέσα σε 8 λεπτά γύρισε το ματς με τος Χιντς (59') και Ριντ (67'). Ο Ελίασον στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3 και συνδύασε την πρώτη του παρουσία στην αρχική 11αδα της Μπρίστολ με γκολ, ενώ ο Μαριάπα δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Μάρκο Σίλβα στον πάγκο της Γουότφορντ, η οποία στο πρωτάθλημα ήρθε ισόπαλη με 3-3 με τη Λίβερπουλ στην πρεμιέρα και νίκησε την Μπόρνμουθ εκτός έδρας τη δεύτερη αγωνιστική.

Μπόλτον – Σέφιλντ Γουένσντεϊ 3-2
Ρέντινγκ – Μίλγουολ 3-1 (παράταση, 1-1 κ.α)
18/02/2018 • 08:03

Πολλαπλό το ενδιαφέρον σε Τορίνο, Σαρλερουά και Μασσαλία

Οι σταθερές αξίες του Γαλλικού πρωταθλήματος μας προσφέρουν καλές ιδέες σήμερα. Μάλιστα στα παιχνίδια της Μασσαλίας και του Λιλ η δυναμική και το φορμάρισμα των αουτσάϊντερ κάνουν πιο ελκυστικές τις τιμές παραγωγικότητας. Τα ματς σε Σαρλερουά και Τορίνο λόγω των συνθηκών μπορεί να βγάλουν στην επιφάνεια συναρπαστική εξέλιξη στη ροή τους πέραν των όποιων κινήτρων.

13/02/2018 • 17:00