Πάτησε γκάζι στο δεύτερο (video)

Η Λέστερ φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-4) εκτός έδρας για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.
23/08/2017 • 00:02
Ο Σλιμανί πανηγυρίζει
Η Λέστερ φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-4) εκτός έδρας για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με περισσότερη διάθεση στο δεύτερο ημίχρονο όταν και πέτυχαν όλα τους τα τέρματα.

Την αρχή την έκανε ο Γκρέι στο 52', ενώ τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σλιμανί. Ο τελευταίος βρήκε δίχτυα δύο φορές μέσα σε τέσσερα λεπτά (63', 67') και ουσιαστικά καθάρισε την υπόθεση πρόκριση. Στο 83' ο Κάολαν μείωσε σε 3-1, με τον Μούσα να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στις καθυστερήσεις.

23/09/2017 • 08:00

Βάζουν δύσκολα ως φιλοξενούμενες Νόττιγχαμ και Μπρέντα

Ανταγωνιστικά ματς θα γίνουν στο Πίτερμπορο, το Ρότερνταμ και το Μπέρμιγχαμ όπου ναι μεν οι γηπεδούχοι έχουν θεωρητικό προβάδισμα όμως οι Γουίγκαν, Μπρέντα - με συνέπεια στο εκτός έδρας γκολ - και Νόττιγχαμ σε κατάσταση πίεσης αποδίδουν πολύ καλύτερα.