Ο Ντέλε Άλι
19/12/2018 • 23:40

Τότεναμ για κούπα, 2-0 την Άρσεναλ! (video)

Mε πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ντέλε Άλι, η Τότεναμ νίκησε 2-0 την περυσινή φιναλίστ Άρσεναλ σε νοκ-άουτ προημιτελικό του αγγλικού Λιγκ Καπ στο "Εμιρέιτς" και προκρίθηκε μετά από τρία χρόνια στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ευκαιρία για τη Μπάγερν, φαβορί για την πρόκριση η Τσέλσι
    19/12/2018 • 12:57
    Εύκολο βράδυ για την Σίτι στο Ντόνεσκ
    18/12/2018 • 23:48

Ημιτελική πρόκριση για τη Σίτι στα πέναλτι! (video)

H ιστορία επαναλαμβάνεται στο "Κινγκ Πάουερ" και η Μάντσεστερ Σίτι προκρίνεται στα ημιτελικά του Καραμπάο Καπ στα πέναλτι με 3-1 επί της Λέστερ (1-1 στα 90 λεπτά), όπως και πέρυσι (1-1, 90', 4-3 πέναλτι)!

Λιγκ Καπ Αγγλίας
    18/12/2018 • 16:00

Άρσεναλ – Τότεναμ, οι «μάχες» Μάντσεστερ Σίτι, Τσέλσι και το ντέρμπι Γιουβέντους - Ρόμα αποκλειστικά στα κανάλια Novasports!

Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, από την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου έως και την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά τις αναμετρήσεις Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ – Τότεναμ και Τσέλσι – Μπόρνμουθ για τα προημιτελικά του Carabao Cup (League Cup) Αγγλίας.

Η Λέστερ στους «8» του Λιγκ Καπ

Η Λέστερ νίκησε στα πέναλτι με 6-5 την Σαουθάμπτον και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ, όπου θ’ αντιμετωπίσει την Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα
    01/11/2018 • 23:42

Άνετη πρόκριση της Μάντσεστερ Σίτι (video)

Η Σίτι ήταν εξαιρετική για ένα ημίχρονο, νίκησε με 2-0 τη Φούλαμ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Λιγκ καπ. πρωταγωνιστής και σκόρερ των δύο τερμάτων ο νεαρός Ισπανός Ντίαθ.

Το σημαντικότερο παιχνίδι των προημιτελικών στο Αγγλικό Λιγκ Καπ θα γίνει στο Λονδίνο
      01/11/2018 • 04:00
        Ο Φρανκ Λάμπαρντ
        01/11/2018 • 00:26

Αποθέωθηκε ο ''θρύλος'' στο σπίτι του...(video)

Ο Φρανκ Λάμπαρντ, προπονητής της Ντέρμπι, γνώρισε την ήττα από την ''αγαπημένη'' του Τσέλσι, όμως οι Λονδρέζοι χειροκρότησαν ένα από τα αγαπημένα παιδιά που πέρασαν από το ''Stamford Bridge.''

Ο Σον πανηγυρίζει
        01/11/2018 • 00:01

Αφεντικό η Τότεναμ (video)

Η Τότεναμ επικράτησε με 3-1 της Γουέστ Χαμ στο London Stadium έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σον που πέτυχε δύο γκολ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ. Ο Γιορέντε το τρίτο γκολ. Είχε μειώσει ο Πέρεθ.