26/02/2012 • 22:22

Απόλυτα ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και την κατάκτηση του Λιγκ Καπ εμφανίστηκε ο Κένι Νταλγκλίς.

Στέψη... στα πέναλτι
      26/02/2012 • 20:53

Τον πρώτο της τίτλο από το 2006 πανηγυρίζει η Λίβερπουλ, που έκαμψε την αντίσταση της Κάρντιφ στα πέναλτι του τελικού του Λιγκ Καπ στο «Γουέμπλεϊ». Στο 90λεπτο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 και στην παράταση σημείωσαν επίσης από ένα γκολ, με τους «κόκκινους» να αναδεικνύονται τελικά νικητές στη «ρώσικη ρουλέτα» με επί μέρους σκορ 3-2.

Τελικός με φαβορί
        26/02/2012 • 09:50

Λίβερπουλ και Κάρντιφ διεκδικούν σήμερα (18:00) στο Γουέμπλεϊ το φετινό τρόπαιο στο Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Το καπέλο στον Μπέλαμι
          26/01/2012 • 11:41

Ο Στίβεν Τζέραρντ "έβγαλε το καπέλο" στον Γκρεγκ Μπέλαμι για την εμφάνιση του στον επαναληπτικό ημιτελικό του Λιγκ Καπ με την Μάντσεστερ Σίτι.

Στον τελικό η Λίβερπουλ
            25/01/2012 • 23:55

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η Λίβερπουλ κατάφερε να υπερασπιστεί το 1-0 που είχε πετύχει στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι και με το 2-2 στο Ανφιλντ πανηγύρισε την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Κάρντιφ.

Στον τελικό η Κάρντιφ
              25/01/2012 • 09:12

Μετά από έναν συγκλονιστικό επαναληπτικό ημιτελικό, η Κάρντιφ επικράτησε με 3-1 της Κρίσταλ Πάλας στα πέναλτι και πήρε το "εισιτήριο" για τον τελικό του αγγλικού Λιγκ Καπ

Το πάνω χέρι με Τζέραρντ
                11/01/2012 • 23:41

Προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του αγγλικού Λιγκ Καπ απέκτησε η Λίβερπουλ με τη νίκη της με 1-0 επί της Μάντσεστερ Σίτι στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στο "Ίτιχαντ". Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Στίβεν Τζέραρντ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Προβάδισμα η Πάλας
                  10/01/2012 • 23:56

Το πάνω χέρι για την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας πήρε η Κρίσταλ Πάλας.

Πρόωρος τελικός
                    01/12/2011 • 10:04

Πρόωρο τελικό ανέδειξε η κληρωτίδα στο Λιγκ Καπ Αγγλίας φέρνοντας αντιμέτωπες στα ημιτελικά Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ.

Η Κρίσταλ Πάλας απέκλεισε τη Γιουνάιτεντ
                      01/12/2011 • 06:11
                        Ο Αγουέρο έλυσε τα... μάγια
                        30/11/2011 • 00:02

Με γκολ του Σέρχιο Αγουέρο στο 84' η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 1-0 την Άρσεναλ, για πρώτη φορά στο Λονδίνο μετά από 36 ολόκληρα χρόνια.

14/11/2018 • 10:51