Μοιρασιά στο ντέρμπι του Σέφιλντ (video)

Μετά από ένα παιχνίδι με πολύ ένταση, δυνατά και σκληρά μαρκαρίσματα, Σέφιλντ Γουένσντεϊ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 0-0 στο Χίλσμπορο στην αναμέτρηση που έκλεισε την 35η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ.
Τάσος Μπαϊρακτάρης
04/03/2019 • 23:49
Μοιρασιά στο Χίλσμπορο

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο είχε μία και μοναδική φάση, στο 7’ όταν ο Γουέστγουντ απέκρουσε την κεφαλιά του Μαντίν από το ύψος της μικρής περιοχής κρατώντας το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη η διάθεση για να παιχτεί καλύτερο ποδόσφαιρο ήταν εμφανής αλλά και πάλι η παραγωγή φάσεων έμεινε χαμηλά.

Στο 49’ μια σέντρα-σουτ του Νόργουντ δεν πρόλαβε ο Σαρπ για την Γιουνάιτεντ.

Στο 65’ οι «κουκοβάγιες» έχασαν μοναδική ευκαιρία να βάλουν «φωτιά» στο Χίλσμπορο όταν μετά από σέντρα του Άαρονς ο Χάτσινσον από το ύψος της μικρής περιοχής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χέντερσον.

Ένα σου του Πάλμερ για τους γηπεδούχους στο 67’ ήταν η τελευταία καλή επιθετική προσπάθεια στο ματς.

Η Γουένσντεϊ πήγε στους 48 βαθμούς στην 11η θέση παρέα με Άστον Βίλα και πρέστον ενώ η Γιουνάιτεντ στους 65 χάνοντας την ευκαιρία ν’ ανέβει σην δεύτερη θέση πιάνοντας την Λιντς στους 67.

20/08/2019 • 08:42

Τα αουτσάϊντερ δίνουν ρυθμό σε Λευκωσία, Σέφιλντ και Σουίντον

Ο Άγιαξ είναι το φαβορί στην Κρήτη αλλά ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με το πείσμα που θα τρέξει για να διεκδικήσει, κι ότι βγει. Πιο επιφυλακτικό το ματς στην Ρουμανία. Σε άλλο πνεύμα με προοπτική παραγωγικότητας στο Σέφιλντ και το γήπεδο της Ντέρμπι Κάουντι