Μοιρασιά με δύο αυτογκόλ στο Ρίβερσαιντ (video)

Μίντλεσμπρο και Ντέρμπι μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ στο Ρίβερσαιντ, καθώς με δύο αυτογκόλ έμειναν στο 1-1 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.
Τάσος Μπαϊρακτάρης
27/10/2018 • 16:33
Το αυτογκόλ του Μπογκλ

Η Ντέρμπι ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και έκανε το 0-1 στο 19’ με αυτογκόλ του Φρεντ ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Μαλόουν.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι δύο λεπτά μετά όταν μετά το σουτ του Γουίλσον η μπάλα βρήκε το δοκάρι, την πλάτη του τερματοφύλακα της «Μπόρο» κι έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη η Μίντλεσμπρο είχε την κατοχή και πίεσε με σέντρες και στημένες μπάλες. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν είχε ούτε μια προσπάθεια προς την εστία.

Στο 84’ όμως μετά από μία ακόμη σέντρα ο Μπογκλ στην προσπάθεια του ν’ απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του «νικώντας» τον τερματοφύλακα του για το 1-1.

20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς