Τα παγώνια «δάγκωσαν» τα καναρίνια (video)

Η Λιντς ήταν ουσιαστική στο «Κάροου Ρόουντ» και επικράτησε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ με 3-0 της Νόριτς.
Τάσος Μπαϊρακτάρης
25/08/2018 • 19:10
Λιντς, πανηγυρική

Έτσι τα «παγώνια» έπιασαν στην κορυφή της βαθμολογίας την Μίντλεσμπρο, την ίδια στιγμή που τα «καναρίνια» γνώρισαν την 3η ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Το 0-1 για την Λίντς έκανε στο 21ο λεπτό ο Κλιτς, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά την ασταθή απόκρουση του Κρουλ στην κεφαλιά του Αλιόσκι.

Πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 όταν ο Αλιόσκι με δυνατό σουτ μέσα από την επριοχή νίκησε τον Ολλανδό τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Το 0-3 έκανε με πολύ ωραίο σουτ ο Πάμπλο Έρνάντες στο 67ο λεπτό.Η Λιντς ήταν ουσιαστική και είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια.

Τη ν ίδια στιγμή η Νόριτς προσπαθούσε ν’ απειλήσει μόνο με στημένα, ενώ εμφάνισε σαφέστατα αμυντικά προβλήματα.
17/01/2019 • 06:00

Επιθετικό πνεύμα για την πρόκριση απόψε στη Βαρκελώνη

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν η Εσπανιόλ με την Βιγιαρεάλ στο πρώτο τους παιχνίδι για το κύπελλο Ισπανίας, Τώρα οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται γκολ κι επιθετικό πνεύμα για να διεκδικήσουν την πρόκριση σε μια αναμέτρηση ανοιχτή για κάθε ενδεχόμενο

16/01/2019 • 12:24

Νίκες για ΟΦΗ και ΑΕΚ (video)

Οι ΑΕΚ και ΟΦΗ σημειώνουν σημαντικές νίκες για το πρωτάθλημα, κόντρα σε Καβάλα και Ολυμπιακό, αντίστοιχα.