Πρώτη νίκη της Μίλγουολ στο πρωτάθλημα (Video)

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μίλγουολ στην 3η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ. Η ομάδα του Νιλ Χάρις επικράτησε με 2-1 της Ντέρμπι Κάουντι αξιοποιώντας ουσιαστικά το καλό πρώτο της ημίχρονο.
0
'Αγγελος Στυλιάδης
18/08/2018 • 19:06
Δύσκολη νίκη για τη Μίλγουολ
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη ευκαιρία τους στο παιχνίδι στο 7ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Γκρέγκορι με τακουνάκι άνοιξε το σκορ.
Η Μίλγουολ συνέχισε να πιέζει και να βγάζει ενέργεια στο γήπεδο πετυχαίνοντας δεύτερο γκολ στο 19'. Ο Γουίλιαμς σούταρε από μεγάλη απόσταση, η μπάλα κόντραρε στον Τομόρι και κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Κάρσον για το 2-0.
Ο Λάμπαρντ δεν είδε την ομάδα του να βελτιώνεται και έκλεισε τις αλλαγές του στο 68ο λεπτό.
Η ντέρμπι ξαναμπήκε στο παιχνίδι με το γκολ του Νιούτζεντ στο 73ο λεπτό (έξι λεπτά πριν είχε μπει στον αγώνα ως αλλαγή).
Ο ίδιος παίκτης είχε και την τελευταία διπλή ευκαιρία πρώτα με κεφαλιά και στη συνέχεια με προβολή στο 81'.
Αήττητη με 2 νίκες και 1 νίκη η Μίλγουολ και δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη τη ντέρμπι Κάουντι.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51