Δεύτερη σερί νίκη για τη Νότιγχαμ Φόρεστ (video)

Μετά την επιβλητική εκτός έδρας νίκη επί της ΚΠΡ την προηγούμενη αγωνιστική η Νότιγχαμ Φόρεστ επέστρεψε στις εντός έδρας επιτυχίες μετά από έξι ματς, επικρατώντας της Μπέρμιγχαμ με σκορ 2-1. ήταν η πέμπτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Κότεριλ που βρίσκεται υπό ασφυκτική πίεση
0
Γιώργος Λιώρης
03/03/2018 • 19:18
O Λόλι σκοράρει.
Η εξαιρετική ψυχολογία της Νότιγχαμ από την ευρεία νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής επί της ΚΠΡ, μεταφράστηκε σε γρήγορο προβάδισμα για την ομάδα του Αΐτορ Καράνκα. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Τζόου Λόλι με ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλλα στα δίχτυα του Στοκντέιλ.

Ο Ματ Κας ήταν αυτός που έφτασε κοντά στο 2-0 για τη Φόρεστ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πραγματοποίησε σπουδαία επέμβαση πριν η μπάλα καταλήξει στο δοκάρι. Η Μπέρμιγχαμ βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση με κεφαλιά του Γιούτκεβιτς, ωστόσο την απέτρεψε η απόκρουση του Παντιλίμον.

Στο 79ο λεπτό όμως ο Κας νίκησε το Στοκντέιλ για το 2-0. Η αγωνία έζωσε τους γηπεδούχους στον επίλογο του ματς μετά τη μείωση του σκορ στο 87ο από τον Μόρισον, χωρίς όμως η ομάδα του Κότεριλ να βρει κάτι παραπάνω, μένοντας στη ζώνη του υποβιβασμού.