Πέρασε θριαμβευτικά από το «Έλαντ Ρόουντ» η Κάρντιφ (video)

Μιχάλης Κατσαφάδος
03/02/2018 • 19:33
Mεγάλη νίκη για Κάρντιφ.
Η παράδοση συνεχίστηκε στο «Έλαντ Ρόουντ», καθώς η Κάρντιφ πέρασε θριαμβευτικά από την έδρα της Λιντς με το εντυπωσιακό 4-1. Αυτή ήταν η 7η νίκη στις 11 τελευταίες επισκέψεις των Ουαλών στην έδρα της Λιντς (1 ήττα – 3 ισοπαλίες).

Εντυπωσιακή στο πρώτο 45λεπτο η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ, προηγήθηκε με 3-0, με τα γκολ του Πάτερσον στο 9΄, του Χόιλετ στο 41΄και του Μόρισον στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ενδιάμεσα μετά το 0-1 οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τον Λασόγκα (12΄και 25’), ενώ έπαιζαν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής του Μπερνάρντι με 2 κίτρινες κάρτες στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 54’ η Λιντς μείωσε με αυτογκόλ του πρώην παίκτη της, Σολ Μάμπα και το τελικό 4-1 για την Κάρντιφ σημείωσε ο Πίλκινγκτον στο 88΄.

Με τη νίκη της αυτή η Κάρντιφ παρέμεινε 4η , σε θέση πλέι οφ. Στην 10η θέση η Λιντς απέχει 7 βαθμούς από την 6η θέση (Μπρίστολ), την τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφ.

Κατά τα άλλα, η δεύτερη της βαθμολογίας Ντέρμπι συνέχισε με εύκολη νίκη 3-0 επί της Μπρέντφορντ, ενώ η τρίτη Άστον Βίλα κέρδισε δύσκολα με 3-2 τημ Μπέρτον.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έχασε με 2-0 στην έδρα της Φούλαμ με τον Βέλλιο να μπαίνει αλλαγή στο 81ο λεπτό.

19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52