22/01/2017 • 23:10

Ποτσετίνο: «Ο Γιορίς μας κράτησε στο ματς»

Στον Ούγκο Γιορίς αναφέρθηκε ο προπονητής της Τότεναμ Μαουρίσιο Ποτσετίνο μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι (2-2), στηρίζοντας τον Γάλλο τερματοφύλακα, ο οποίος υπέπεσε σε λάθη στις φάσεις των γκολ των «πολιτών».

O Τιμπό Κουρτουά
22/01/2017 • 22:43

Κουρτουά: «Αδικες οι φήμες για τον Κόστα»

Στο πλευρό του Ντιέγκο Κόστα είναι όλοι οι συμπαίκτες του στην Τσέλσι, όπως επισήμανε ο τερματοφύλακας της ομάδας Τιμπό Κουρτουά, λέγοντας ότι όσα αρνητικά γράφονται αδικού τον Ισπανό επιθετικό.

Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς με τη φανέλα της Βραζιλίας
22/01/2017 • 22:14

Γκαμπριέλ: «Το όνειρό μου πραγματοποιήθηκε»

Ενθουσιασμένος με την ευκαιρία που του δόθηκε να κάνει ντεμπούτο με τη Μάντσεστερ Σίτι δήλωσε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς, αν και παραδέχτηκε ότι πρέπει να προσαρμοστεί γρήγορα στις συνθήκες της Πρέμιερ Λιγκ.

Ντιέγκο Κόστα
22/01/2017 • 20:34

Συνεχίζει ακάθεκτη η Τσέλσι

Η Τσέλσι έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα καθώς επικράτησε 2-0 της Χαλ και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Άρσεναλ-Μπέρνλι
22/01/2017 • 18:26

«Φιλί ζωής» στο 90’+8’ για την Άρσεναλ

Επεισοδιακή νίκη πήρε η Άρσεναλ, αφού χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για να διαμορφώσει ο Σάντσεζ το 2-1 από το σημείο του πέναλτι κόντρα στη Μπέρνλι.

Ο Γουόρντ-Πρόους πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του
22/01/2017 • 16:21

Περίπατος της Σαουθάμπτον...

Γίνεται ένα σκορ 3-0 να αδικεί τη νικήτρια ομάδα; Γίνεται. Η Σαουθάμπτον νίκησε πάρα πολύ εύκολα με το προαναφερθέν σκορ τη Λέστερ χάνοντας κι άλλες ευκαιρίες για να σημειώσει γκολ.

Ο Ρόναλντ Κούμαν
22/01/2017 • 14:09

Κούμαν: «Έχει γυρίσει ο διακόπτης»

Ο Ρόλαντ Κούμαν εμφανίστηκε ευχαριστημένος με την εκτός έδρας νίκη της Έβερτον επί της Κρίσταλ Πάλας και αποκάλυψε το που οφείλονται οι καλές εμφανίσεις της ομάδας του, το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Μπόρνμουθ-Γουότφορντ
22/01/2017 • 14:00

Ματσάρι: «Αξίζαμε τη νίκη»

Ο Βάλτερ Ματσάρι υπογράμμισε πως η Γουότφορντ άξιζε τη νίκη στην αναμέτρηση με τη Μπόρνμουθ και πως η ισοπαλία τον άφησε απογοητευμένο.

Ο Αντόνιο Κόντε
22/01/2017 • 13:52
O Πεπ Γκουαρντιόλα
22/01/2017 • 13:36

Οι γκέλες φέρνουν νεύρα

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα εμφανίστηκε εκνευρισμένος με τη νέα απώλεια βαθμών της Μάντσεστερ Σίτι και τα έβαλε με τον ρεπόρτερ στον οποίο έδινε συνέντευξη.

Ο Αρσέν Βενγκέρ
22/01/2017 • 13:28

Βενγκέρ: «Για εμάς όλα είναι τελικός»

Ο Αρσέν Βενγκέρ υπογράμμισε πως κάθε αγώνας για την Άρσεναλ αντιμετωπίζεται σαν να είναι ένας τελικός και πως δεν υπάρχει η πολυτέλεια για επανάπαυση στους «κανονιέρηδες».