Το σήκωσε η Τίγκρες

Η Τίγκρες πανηγύρισε την κατάκτηση του μεξικανικού πρωταθλήματος, μετά τη νίκη της 3-0 επί της Αμέρικα στη διαδικασία των πέναλτι, στον τελικό του πρωταθλήματος.
Θωμάς Ναλμπάντης
26/12/2016 • 14:09
Οι παίκτες της Τίγκρες
Η Τίγκρες πανηγύρισε την κατάκτηση του μεξικανικού πρωταθλήματος, μετά τη νίκη της 3-0 επί της Αμέρικα στη διαδικασία των πέναλτι, στον τελικό του πρωταθλήματος. Ο αγώνας στιγματίστηκε από τις πέντε αποβολές, καθώς απο τον αγώνα αποχώρησαν οι Χόρχε Τόρες (Τίγκρες), Ρούμπενς Σαμπουέζα (Αμέρικα), Πάολο Γκολτζ (Αμέρικα), Βεντούρα Αλβαράδο (Αμέρικα) και Χοσέ Ρίβας (Τίγκρες).

Οι δυο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ (0-0) στην κανονική διάρκεια. Στο πέμπτο λεπτό της παράτασης, ο Έντσον Αλβάρες έβαλε μπροστά στο σκορ την Αμέρικα, για να ισοφαρίσει ο Χοσέ Ντουένας στο 119' για την Τίγκρες. Στα πέναλτι η Αμέρικα δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και η Τίγκρες πήρε τον τίτλο με τρία εύστοχα πέναλτι.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51