Για πρώτη φορά στην ιστορία του τένις ένας αθλητής κατάφερε να υπερασπιστεί τον τίτλο του Ολυμπιονίκη.

Ο Ντελ Πότρο πανηγυρίζει την πρόκριση στον τελικό.
    14/08/2016 • 11:01
      Η Πούιγκ πανηγυρίζει το χρυσό.
      14/08/2016 • 08:57

Έγραψε ιστορία η Πούιγκ!

Η Μόνικα Πούιγκ νίκησε την Αντζελίκ Κέρμπερ στον τελικό του απλού γυναικών του Ολυμπιακού τουρνουά τένις και κέρδισε το πρώτο χρυσό στην ιστορία του Πουέρτο Ρίκο!

O Xoυάν Μάρτιν Ντελ Πότρο
        14/08/2016 • 00:42

Στον τελικό ο Ντελ Πότρο

Αν και έχασε το πρώτο σετ με 7-5, ο Χουάν Μάρτιν Ντελ Πότρο κατάφερε να φτάσει στη νίκη επί του Ράφαελ Ναδάλ στο τάι μπρέικ και να προκριθεί στον τελικό του απλού ανδρών στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις.

Πέτρα Κβίτοβα
          13/08/2016 • 22:23

«Χάλκινη» η Κβίτοβα

Το χάλκινο μετάλλιο στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις κατέκτησε η Τσέχα, Πέτρα Κβίτοβα, επικρατώντας 2-0 της Αμερικανίδας, Μάντισον Κις.

13/08/2016 • 21:00

Στον τελικό ο Μάρεϊ

Την ευκαιρία για να διατηρήσει την πρωτοκαθεδρία στο απλό ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων, θα έχει αύριο (Κυριακή) ο Άντι Μάρεϊ. Ο Βρετανός τενίστας, νικητής στο γαλλικό Όπεν και φιναλίστ στο αυστραλιανό όπεν και το Γουίμπλεντον μέσα στο 2016, προκρίθηκε στον τελικό του απλού μετά τη νίκη με 6/1 6/4 επί του Κέι Νισικόρι από την Ιαπωνία.

Nαδάλ και Λόπεθ με τα χρυσά μετάλλια.
              13/08/2016 • 12:07
                Ο Ράφα Ναδάλ
                13/08/2016 • 04:06
                Αναβολή των αγώνων...
                11/08/2016 • 02:54

Αφού περίμεναν αρκετές ώρες, οι διοργανωτές των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο ντε Τζανέιρο ανακοίνωσαν τελικά την αναβολή όλων των αγώνων του τουρνουά τένις, που ήταν προγραμματισμένοι για την Τετάρτη.

Η Σερένα Γουίλιαμς
                10/08/2016 • 08:40

Αποχαιρέτησε το Ρίο η Σερένα

Η Σερένα Γουίλιαμς ηττήθηκε 2-0 σετ από την Ελίνα Σβιτολίνα και έμεινε εκτός συνέχειας του ολυμπιακού τουρνουά τένις γυναικών.

O Νόβακ Τζόκοβιτς
                  09/08/2016 • 14:40

Αποκλείστηκε και από το διπλό ο Τζόκοβιτς

Τελικά δεν του πάνε οι Ολυμπιακοί αγώνες... Ο Νόβακ Τζόκοβιτς, Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, μετά την ήττα του στο απλό των ανδρών, από τον Χουάν Μάρτιν Ντελ Πότρο, αποκλείστηκε και στο διπλό.