Η Δανία αναδείχθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της χρυσή Ολυμπιονίκης στο χάντμπολ ανδρών.

Μπάλα χάντμπολ
21/08/2016 • 19:19

Το χάλκινο στη Γερμανία

Η Γερμανία πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά χάντμπολ ανδρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο Ντε Τζανέιρο.

H Noρβηγία κατέκτησε το χάλκινο.
    20/08/2016 • 21:41
      Οι Ρωσίδες πανηγυρίζουν την πρόκριση στον τελικό.
      19/08/2016 • 11:10

Η Ρωσία σταμάτησε τη Νορβηγία

Η κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, Νορβηγία, δεν θα έχει την ευκαιρία για... repeat, καθώς στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό του τουρνουά χάντμπολ γυναικών του Ρίο, ηττήθηκε στην παράταση από τη Ρωσία με 37-38 (καν. αγ. 31-31).

Μπάλα, χάντμπολ
        17/08/2016 • 17:33

Στους «4» η Γαλλία, 34-27 τη Βραζιλία

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ της Γαλλίας συνεχίζει την προσπάθεια υπεράσπισης του Ολυμπιακού τίτλου, τον οποία έχει κατακτήσει δύο σερί φορές, στο Πεκίνο και το Λονδίνο.

Γερμανία, χάντμπολ
          15/08/2016 • 21:47

Πρώτη η Γερμανία, νοκ άουτ η Αίγυπτος

Την πρώτη θέση στο Β΄ όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά χάντμπολ ανδρών κατέλαβε η Γερμανία, επικρατώντας της Αιγύπτου με 31-25 (ημίχρονο 15-12), σε αναμέτρηση για την 5η και τελευταία αγωνιστική της Α΄ φάσης.

Σλοβενία, χάντμπολ
            15/08/2016 • 20:29

Νίκησαν και... καθάρισαν οι Σλοβένοι

Η Σλοβενία νίκησε 25-20 (ημίχρονο 13-13) την Πολωνία, σε αναμέτρηση για την 5η και τελευταία αγωνιστική του Β΄ ομίλου του Ολυμπιακού τουρνουά χάντμπολ ανδρών, διασφαλίζοντας τουλάχιστον τη δεύτερη θέση του γκρουπ.

Στη δεύτερη θέση οι Γαλλίδες
              14/08/2016 • 21:34

Τη δεύτερη θέση του Β΄ ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ γυναικών κατέλαβε η Γαλλία, μετά τη νίκη της με 27-25 (ημίχρονο 15-13) επί της Σουηδίας, για την 5η και τελευταία αγωνιστική.

14/08/2016 • 17:22

Nίκη για τις Βραζιλιάνες στο χάντμπολ

Η Βραζιλία επικράτησε με 29-23 του Μαυροβούνιου, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του Α΄ ομίλου στο γυναικείο τουρνουά χάντμπολ των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο Ντε Τζανέιρο.

Κροατία-Γαλλία, χάντμπολ
                  13/08/2016 • 23:18

Σπουδαία νίκη για τους Κροάτες

Η ανδρική ομάδα της Κροατίας νίκησε 29-28 τη -«χρυσή» Ολυμπιονίκη του Λονδίνου- Γαλλία, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Α΄ ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ του Ρίο ντε Τζανέιρο.

12/08/2016 • 20:00

Ισόπαλες Σουηδία - Ολλανδία

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα Σουηδία και Ολλανδία αναδείχθηκαν ισόπαλες 29-29, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Β΄ ομίλου στο τουρνουά χάντμπολ γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο Ντε Τζανέιρο.

Χάντμπολ
                      10/08/2016 • 22:08

Πρώτη νίκη για τις Ρουμάνες

Η Ρουμανία αναδείχτηκε νικήτρια του ντέρμπι ουραγών του Α΄ ομίλου, στο Ολυμπιακό Τουρνουά χάντμπολ των γυναικών.

08/08/2016 • 19:59

Προβάδισμα πρόκρισης για τη Σουηδία

Η Σουηδία επικράτησε με 31-28 της Νότιας Κορέας σε αγώνα για την 2η ημέρα του Ολυμπιακού τουρνουά χάντμπολ γυναικών στο Ρίο και πήρε ισχυρό προβάδισμα για την πρόκριση και την «πρωτιά» στο Β΄ όμιλο της διοργάνωσης.