07/08/2016 • 22:43

Χρυσό μετάλλιο η Ντερ Μπρέγκεν

Η Άννα Φαν Ντερ Μπρέγκεν από την Ολλανδία είναι η «χρυσή» ολυμπιονίκης στο αγώνισμα της ποδηλασίας δρόμου, στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας των Αγώνων του Ρίο.

Ο Γιάννης Ταμουρίδης
07/08/2016 • 15:43

Ο "άθλος" του Ταμουρίδη...

Η γαλανόλευκη σημαία στον τερματισμό ήταν το ζητούμενο για τον Γιάννη Ταμουρίδη στον αγώνα ποδηλασίας δρόμου αντοχής και τα κατάφερε!

Ταμουρίδης
    06/08/2016 • 22:19
      O Ντουμουλίν
      26/07/2016 • 16:30

Παλεύει για το Ρίο ο Ντουμουλίν

Ο Τομ Ντουμουλίν συνεχίζει να ελπίζει ότι θα προλάβει να διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο στην ατομική χρονομέτρηση της ποδηλασίας δρόμου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο, μολονότι έσπασε το αριστερό χέρι του προς το τέλος του Γύρου της Γαλλίας.

Βολικάκης: «Αν ήμουν τελικό, δύσκολα θα έμενα εκτός βάθρου»
        07/08/2012 • 21:12

Η τρίτη θέση που κατέλαβε ο Χρήστος Βολικάκης στο «μικρό» τελικό του κέιριν και η 9η στη συνολικά κατάταξη ήταν μια συνολικά καλή παρουσία όμως ο ίδιος δεν μπορούσε να βγάλει από το μυαλό του τη χαμένη ευκαιρία του ημιτελικού.

9ος ο Βολικάκης
          07/08/2012 • 20:41

Ο Χρήστος Βολικάκης πήρε την 9η θέση (καλύτερη κατάταξη που έχει πάρει, καθώς ήταν 13ος στο Πεκίνο) στο Κεϊριν ανδρών, στο Ολυμπιακό τουρνουά ποδηλασίας πίστας.

Ακυρώθηκε ο Βολικάκης
            04/08/2012 • 14:05

Άδοξα ολοκληρώθηκε η παρουσία του Ζαφείρη Βολικάκη στο σπριντ ανδρών της ποδηλασίας πίστας. Ο Έλληνας πρωταθλητής επρόκειτο να αντιμετωπίσει τον Γάλλο Γκρεγκορί Μποζ στη φάση 1/16 τελικού του αγωνίσματος, αλλά ακυρώθηκε και δεν συνεχίζει στα ρεπεσάζ, την ώρα που ο αντίπαλός του προκρίθηκε στην επόμενη φάση

Εγραψε ιστορία ο Oυίγκινς
              01/08/2012 • 21:33

Ο Μπράντλεϊ Oυίγκινς πέρασε στην ιστορία ως ο πλέον επιτυχημένος Βρετανός αθλητής σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Χρυσή στον αγώνα αντοχής η Φος
                29/07/2012 • 18:00

Η Μαριάν Φος από την Ολλανδία ήταν η μεγάλη νικήτρια του αγώνα αντοχής στην ποδηλασία δρόμου των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου, καθώς τερμάτισε 1η με χρόνο 3:35.29 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.