04/08/2012 • 18:12

Η Γαλλία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο

Οι Γάλλοι Ζουλιέν Μενετό και Ρισάρ Γκασκέ κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό των ανδρών στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις του Λονδίνου, καθώς στον «μικρό τελικό», επικράτησαν των Ισπανών, Νταβίντ Φερέρ και Φελισιάνο Λόπεθ με 7-6, 6-2.

Εγραψε ιστορία η Σερένα
    04/08/2012 • 17:44

Η Σερένα Ουίλιαμς με την εύκολη της νίκη απέναντι στη Σαράποβα ισοφάρισε το ρεκόρ της Στέφι Γκραφ και πέτυχε ακόμα ένα μοναδικό ρεκόρ...

"Χρυσή" με προπόνηση η Σερένα....
      04/08/2012 • 17:24

Σαν videogame σε εύκολο επίπεδο έμοιαζε ο τελικός του τένις γυναικών. Η Σερένα Ουίλιαμς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο χάνοντας μόλις ένα γκέιμ από τη Σαράποβα.

Η Αζαρένκα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο
        04/08/2012 • 16:49

Η Βικτόρια Αζαρένκα από την Λευκορωσία (Νο-1 στην παγκόσμια κατάταξη) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο μονό τένις γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου, καθώς στον «μικρό τελικό», επικράτησε 6-4, 6-3 της Ρωσίδας, Μαρία Κιριλένκο.

Ο Μάρεϊ αντίπαλος του Φέντερερ στον τελικό
          03/08/2012 • 23:53
            03/08/2012 • 21:06

Προκρίθηκε στον τελικό η Σερένα Γουίλιαμς

Πανηγυρική πρόκρισή στον τελικό του απλού γυναικών στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις πήρε η Σερένα Γουίλιαμς, η οποία στη διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου θα αντιμετωπίσει τη ρωσίδα Μαρία Σαράποβα.

Ολοταχώς για το χρυσό που του λείπει!
              03/08/2012 • 18:55

Σε έναν επικό ημιτελικό στο Λονδίνο απέναντι στον Χουάν Μαρτίν Ντελ Πότρο, ο Ρότζερ Φέντερερ πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό έπειτα από 4 ώρες και 27 λεπτά, επικρατώντας με 2-1 σετ (3-6, 7-6, 19-17) και έσπασε το ρεκόρ της μεγαλύτερης διάρκειας αγώνα τένις σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

02/08/2012 • 22:07

Συμπληρώθηκε η τετράδα στο διπλό...

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι τα αδέλφια Μπράιαν από τις ΗΠΑ νίκησε τους Έρλιχ/Ραμ από το Ισραήλ και πέρασαν στα ημιτελικά του Ολυμπιακού τουρνουά στο διπλό του τένις Ανδρών.

Εκτός από το διπλό ο Φέντερερ
                  01/08/2012 • 23:41

Ο Ρότζερ Φέντερερ με τον Στάνισλας Βαβρίνκα γνώρισαν την ήττα από τους Ισραηλινούς Τζόναθαν Έρλιχ/Αντι Ραμ και δεν θα μπορέσουν να υπερασπιστούν τον τίτλο που κατέκτησαν στο Πεκίνο πριν τέσσερα χρόνια στο διπλό ανδρών στο τένις.

01/08/2012 • 20:16

Ο Μάρει "λύγισε" τον Παγδατή

Ο Μάρκος Παγδατής δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του... οικοδεσπότη Αντι Μάρει, ο οποίος επικράτησε με 2-1 σετ.

Στους "8" ο Ρότζερ Φέντερερ
                      01/08/2012 • 17:47

Ο Ελβετός τενίστας (Νο 1 στην Παγκόσμια κατάταξη), αν και δεν εμφανίζεται σε καλή κατάσταση, κέρδισε στην φάση των "16" με 2-0 σετ (7-5 και 6-3) τον Ντένις Ιστόμιν από το Καζακστάν και συνεχίζει την προέλασή του στα κορτ του Λονδίνου.

"Έσπασαν" τα... ρολόγια
                        01/08/2012 • 11:11

Τρεις ώρες χρειάστηκαν ο Γάλλος Τζο Βιλφριντ Τσονγκά και ο Καναδός Μίλος Ράονιτς να... λύσουν τις διαφορές τους στο τρίτο και τελευταίο σετ στην αναμέτρηση για την φάση των «32» του τουρνουά τένις των ανδρών στους Ολυμπιακούς του Λονδίνου, η οποία βρήκε νικητή τον Ευρωπαίο με 2-1 σετ.

26/09/2018 • 09:32