Στίβος
18/08/2016 • 19:20

Έμειναν έξω οι ΗΠΑ από τα 4Χ100μ. γυναικών

Δεν θα μπορέσει η αμερικανίκη ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. γυναικών να υπερασπιστεί τον τίτλο της, καθώς στον προκριματικό έχασε την 3η αλλαγή και έμεινε εκτός τελικού, με την Άλισον Φίλιξ να χάνει ταυτόχρονα την ευκαιρία για να προσθέσει άλλο ένα μετάλλιο στην συλλογή της.

Σφαιροβολία...
    18/08/2016 • 18:28
      H Tόμπσον
      18/08/2016 • 15:41

Τόμπσον: "Άφησα το φως να λάμψει"!

Η Τζαμαϊκανή σπρίντερ, Ιλέιν Τόμπσον, έκανε το νταμπλ στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο, αφού μετά τα 100μ αναδείχθηκε νικήτρια και στα 200μ κατά την έκτη ημέρα των αγώνων στίβου.

H Ρόλινς
        18/08/2016 • 15:05

Ρόλινς: "Ώρα για πάρτι"

Θρίαμβος των ΗΠΑ στα 100μ εμπόδια γυναικών, αφού και οι τρεις αθλήτριες της χώρας ανέβηκαν στο βάθρο των νικητριών κατά την έκτη ημέρα των αγώνων στίβου στους Ολυμπιακούς του Ρίο.

Ο Μπολτ
          18/08/2016 • 14:46

Μπολτ: "Να καταρρίψω το παγκόσμιο ρεκόρ"

Ο Γιουσέιν Μπολτ μίλησε για την κούρσα των 200μ. και παραδέχτηκε πως αιφνιδιάστηκε από την πίεση που δέχτηκε από τον δεύτερο της κούρσας, τον Καναδό Αντρέ Ντε Γκράσε, ο οποίος τερμάτισε πίσω του με 19.80.

O Mαριάλ Γκουόρ.
            18/08/2016 • 11:29

Από την σκλαβιά στην γραμμή εκκίνησης του μαραθωνίου

Ο καθένας από τους 11.000 περίπου αθλητές που συμμετέχουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες έχει την δική του ιστορία. Ίσως καμία όμως δεν είναι τόσο δραματική όσο αυτή του μαραθωνοδρόμου Μαριάλ Γκουόρ, από το Νότιο Σουδάν.

H Mπαρτολέτα πανηγυρίζει το χρυσό.
              18/08/2016 • 09:45
                Άλλος ένας θρίαμβος για την Τόμπσον.
                18/08/2016 • 09:35

«Νταμπλ» για την Τόμπσον

Η Ιλέιν Τόμπσον έκανε το νταμπλ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, αφού μετά τα 100μ αναδειχθηκε νικήτρια και στα 200μ κατά την 6η ημέρα των αγώνων στίβου.

Xρυσό για την Ρόλινς.
                  18/08/2016 • 09:26
                    Mπολτ και Ντε Γκρας με χαμόγελα στον τερματισμό του ημιτελικού.
                    18/08/2016 • 08:48

Εκτός τελικού ο Τσάκωνας

Ο Λυκούργος Τσάκωνας δεν μπόρεσε να κερδίσει μία θέση στον τελικό των 200 μέτρων. Με «περίπατο» και χαμόγελο πέρασε ο Μπολτ, εκτός ο Γκάτλιν.

Μεχισί
                      18/08/2016 • 00:08

Ακυρώθηκε ο Κεμπόι

Δικαιώθηκε στην ένσταση που έκανε ο Μαχιεντίν Μεχισί κι έτσι παίρνει αυτός το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 3.000μ. στιπλ ανδρών, και όχι ο Κεμπόι που τερμάτισε τρίτος.