09/08/2016 • 23:45
    Ο Σταύρος Κοντονής.
    09/08/2016 • 23:32

Κοντονής: «Συνεχίζει να γράφει ιστορία η Κορακάκη»

Ο υφυπουργός Αθλητισμού Σταύρος Κοντονής παρακολούθησε σήμερα από κοντά τις προσπάθειες, τόσο των Ελλήνων αθλητών της κωπηλασίας, όσο και της Ολυμπιονίκη Άννας Κορακάκη στον ημιτελικό και τον τελικό της σκοποβολής.

09/08/2016 • 22:19

Χρυσή η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη στέφθηκε χρυσή Ολυμπιονίκης στο πιστόλι 25 μέτρων νικώντας στον τελικό 8-6 τη Γερμανίδα, Μόνικα Καρς.

Η Άννα Κορακάκη
        09/08/2016 • 19:35

Ασταμάτητη Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη προκρίθηκε στα ημιτελικά των 25 μέτρων αεροβόλου στη σκοποβολή, κατακτώντας την πρόκριση ως δεύτερη στον δεύτερο προκριματικό.

09/08/2016 • 17:19
            Αγώνες σκοποβολής
            08/08/2016 • 21:04

Χρυσό μετάλλιο ο Καμπριάνι

Ο Ιταλός, Νικολό Καμπριάνι, κατάκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 10μ με αεροβόλο τουφέκι του ολυμπιακού τουρνουά σκοποβολής.

08/08/2016 • 13:37
                07/08/2016 • 18:48

Κορακάκη: "Δικαίωση για εμένα και τον πατέρα μου"

Ως δικαίωση των κόπων της, αλλά και του πατέρα της, εισέπραξε η Άννα Κορακάκη το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στο αεροβόλο πιστόλι 10 μέτρων, στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της.

Σημαία Ελλάδα
                  07/08/2016 • 17:54
                    07/08/2016 • 17:31

Ιστορικό χάλκινο η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε την τρίτη θέση και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στη σκοποβολή με αεροβόλο όπλο γυναικών, από τα δέκα μέτρα, κι έγραψε ιστορία για την ελληνική σκοποβολή.

Η Κορακάκη
                      07/08/2016 • 16:11

Στον τελικό η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του αεροβόλου πιστολιού δέκα μέτρων, ο οποίος θα διεξαχθεί την Κυριακή (7/8) το απόγευμα.

O πρώτος χρυσός Ολυμπιονίκης του Βιετνάμ.
                        07/08/2016 • 12:26

Ο «χρυσός» συνταγματάρχης του Βιετνάμ!

Ο 41χρονος αξιωματικός του βιετναμέζικου Χοάνγκ Ζουάν Βινχ, είναι ο νέος εθνικός ήρωας της χώρας, καθώς της χάρισε το πρώτο χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο στην ιστορία των Αγώνων.

06/11/2018 • 16:34