Άνετα η Βραζιλία

Την πρώτη νίκη μέσα στο «σπίτι» της πανηγύρισε η Βραζιλία στην πρεμιέρα του 5ου ομίλου του τουρνουά ποδοσφαίρου γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων.
04/08/2016 • 00:43
Βραζιλία ποδόσφαιρο γυναικών
Την πρώτη νίκη μέσα στο «σπίτι» της πανηγύρισε η Βραζιλία στην πρεμιέρα του 5ου ομίλου του τουρνουά ποδοσφαίρου γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων. Η «οικοδέσποινα» της διοργάνωσης επιβλήθηκε άνετα με 3-0 της Κίνας στο Ολυμπιακό Στάδιο του Ρίο ντε Τζανέιρο, με τα τέρματα των Μονικα (36΄), Αντρέσα (59΄) και Κριστιάνε (90΄+1).

Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 6ο όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου των γυναικών και ο Καναδάς, ο οποίος αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 19’, νίκησε με 2-0 την Αυστραλία, στην «Αρένα Κορίνθιανς» του Σάο Πάουλο.

Η Τζανίν Μπέκι άνοιξε το σκορ στο 1΄ και παρά την αποβολή της Ζαντόρσκι μετά από 18 λεπτά, η ομάδα του Καναδά «σφράγισε» τη νίκη της στο 80΄ με το γκολ της Σινκλέρ.

Τέλος, νικηφόρο ξεκίνημα έκανε και η Σουηδία, η οποία επιβλήθηκε 1-0 της Νότιας Αφρικής για τον 5ο όμιλο χάρις στο γκολ της αμυντικού, Νίλα Φίσερ, στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.
17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51