Πρώτη η Βρετανία, εκτός η Ουρουγουάη

02/08/2012 • 00:15
Η Βρετανία νίκησε 1-0 την Ουρουγουάη, με γκολ του Στάριτζ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και κατέκτησε την πρώτη θέση στον Α΄ όμλο του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου των Ανδρών, αφήνοντας τη «σελέστε» εκτός συνέχειας. Στα προημιτελικά, η διοργανώτρια των Αγώνων θα αντιμετωπίσει τη Νότια Κορέα.

Διαιτητής: Γιουΐκι Νισιμούρα (Ιαπωνία)
Κίτρινες: Τέιλορ, Ράμσεϊ - Ραμίρες, Κόατες, Αρίας, Σουάρες, Λοντέιρο
ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Στιούαρτ Πιρς): Μπάτλαντ, Τέιλορ, Μπερτράν, Κόλκερ, Κλέβερλι, Αλεν, Στάριτζ (90΄+ Ντόουσον), Μπέλαμι (78΄ Ρόουζ), Ρίτσαρντς, Ράμσεϊ, Σινκλέρν (90΄+ Κορκ).
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (Όσκαρ Ταμπάρες): Καμπάνα, Αρίας, Κόατες, Ρολίν, Καβάνι, Σουάρες, Ραμίρες, Αγκιρεγκαράι, Ροντρίγκες, Βιουντέζ (58΄ Λοντέιρο), Αρεβάλο.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51