«Χρυσός» ο Γιοκά

Ο Γάλλος παγκόσμιος πρωταθλητής του 2015, Τόνι Βίκτορ Τζέιμς Γιοκά κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα υπερβαρέα του Ολυμπιακού τουρνουά πυγμαχίας στο Ρίο.
21/08/2016 • 23:52
Ο Γιοκά
Ο Γάλλος παγκόσμιος πρωταθλητής του 2015, Τόνι Βίκτορ Τζέιμς Γιοκά κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα υπερβαρέα του Ολυμπιακού τουρνουά πυγμαχίας στο Ρίο. Στον τελικό, ο Γιοκά νίκησε 2-1 τον Βρετανό Τζο Τζόις και πανηγύρισε την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Το δεύτερο Ολυμπιακό μετάλλιο της καριέρας του (ήταν τρίτος και στο Λονδίνο) πήρε ο Ιβάν Ντούτσκο από το Καζακστάν, ενώ τρίτος ήταν και ο Κροάτης Φιλίπ Χργκόβιτς.

24/06/2019 • 16:43