Εφίμοβα και Κινγκ στο βάθρο.
14/08/2016 • 11:57

Eφίμοβα: «Μου έκαναν πόλεμο Φελπς και Κινγκ»

Η Γιούλια Εφίμοβα πάλεψε για να είναι στους Ολυμπιακούς αγώνες, πήγε στο Ρίο Ντε Τζανέιρο την τελευταία στιγμή και βρέθηκε στο επίκεντρο της κριτικής, κυρίως από την ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών.

Χρυσάφι για την Μπλούμε.
    14/08/2016 • 09:07

Xρυσό μετά από 68 χρόνια η Δανία!

Το απόλυτο αουτσάιντερ, Περνίλε Μπλούμε, θριάμβευσε στα 50 μ. ελεύθερο γυναικών και χάρισε στην Δανία το πρώτο της χρυσό στην κολύμβηση από το 1948!

Συγκινημένος ο Φελπς μετά το τελευταίο του αγώνισμα.
      14/08/2016 • 08:29

Tα πήρε όλα κι έφυγε!

Ο Μάικλ Φελπς τερμάτισε την απίστευτη καριέρα του στους Αγώνες με 23ο Ολυμπιακό χρυσό, στα 4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών!

Σκούλινγκ και Φελπς στο βάθρο.
        13/08/2016 • 10:04

Σκούλινγκ: «Δεν μπορώ να το πιστέψω»

Ο Τζόζεφ Σκούλινγκ δεν μπορούσε να συνειδητοποιήσει ότι κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 100 μ. πεταλούδα, αφήνοντας πίσω του τον μεγάλο Μάικλ Φελπς.

Αποσύρεται ο μεγάλος Φελπς.
          13/08/2016 • 08:57

Τέλος εποχής, αποσύρεται ο Φελπς

Ο Μάικλ Φελπς ηττήθηκε από τον Τζόζεφ Σκούλινγκ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο και υποχρέωσε τον Αμερικάνο σούπερ σταρ της παγκόσμια κολύμβησης να χάσει στην τελευταία ατομική κούρσα της καριέρας του.

O Άντονι Έρβιν.
            13/08/2016 • 08:48
              Άλλο ένα χρυσό για την Λεντέκι.
              13/08/2016 • 08:38

Δεν πιάνεται η Λεντέκι!

Για τη νίκη της έτσι κι αλλιώς δεν υπήρε καμία αμφιβολία. Η Κέιτι Λεντέκι είναι ανίκητη στα 800μ. ελεύθερο και το απέδειξε και στους Ολυμπιακούς του Ρίο, τερματίζοντας περίπου 11.5 δευτερόλεπτα (!) μπροστά από τη δεύτερη.

Ο Τζόζεφ Σκούλινγκ νίκησε τον Φελπς.
                13/08/2016 • 08:19

Ο Σκούλινγκ νίκησε τον Φελπς!

Να λοιπόν που ο Μάικλ Φελπς δεν είναι ανίκητος... Ο άνθρωπος των 22 χρυσών Ολυμπιακών μεταλλίων βρήκε το... δάσκαλό του στο πρόσωπο ενός 21χρονου αθλητή από τη Σινγκαπούρη.

Έγραψε ιστορία ο Έρβιν.
                  13/08/2016 • 08:00

Ολυμπιακό χρυσάφι, 16 χρόνια μετά!

Ένα από τα απίθανα σενάρια που μόνο ο αθλητισμός (και το... Χόλιγουντ) μπορεί να κατασκευάσει, γράφτηκε στα 50μ. ελεύθερο των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο ντε Τζανέιρο.

Δράκου
                    12/08/2016 • 20:48
                      Η Ρίε Κανέτο
                      12/08/2016 • 09:37

Νίκησε την Εφίμοβα η Κανέτο

Η Ρίε Κανέτο κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200 μέτρα πρόσθιο γυναικών, κάνοντας την έκπληξη και κερδίζοντας τη Γιούλια Εφίμοβα στον τελικό.