06/08/2012 • 18:39

Ο πρώτος Ολυμπιονίκης στην ιστορία της Κύπρου, Παύλος Κοντίδης χαρακτήρισε απερίγραπτες τις στιγμές που βιώνει μετά την κατάκτηση του αργυρού μεταλλίου στην ιστιοπλοία με σκάφη τύπου Laser.

Στη 19η θέση Καμπουρίδης/Παπαδόπουλος
    06/08/2012 • 17:19

Τη 19η θέση κατέλαβαν οι Παναγιώτης Καμπουρίδης και Στάθης Παπαδόπουλος στην όγδοη ιστιοδρομία της κατηγορίας 470 ανδρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.

Αργυρός ο Παύλος Κοντίδης!
      06/08/2012 • 17:03

Το όνομα του με χρυσά γράμματα στην ιστορία του κυπριακού αθλητισμού έγραψε ο Παύλος Κοντίδης αφού στην κατηγορία Laser χάρισε στη χώρα του το πρώτο της μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

27οι στην 7η κούρσα οι Καμπουρίδης-Παπαδόπουλος
        06/08/2012 • 16:12
          Ο Χριστοφιάς συγχαίρει τον Κοντίδη
          06/08/2012 • 12:34

Τεράστια επιτυχία χαρακτηρίζει ο πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας Δημήτρης Χριστόφιας την κατάκτηση από τον Κύπριο ιστιοπλόο Παύλο Κοντίδη του πρώτου Ολυμπιακού μεταλλίου για την Κύπρο.

Δεν πήγαν καλά Δήμου/Πατενιώτης
            05/08/2012 • 18:45

Τη 16η θέση κατέλαβαν οι Διονύσης Δήμου και Μιχάλης Πατενιώτης και στην 13η ιστιοδρομία για σκάφη τύπου 49er, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.

Παρών στην κούρσα μεταλλίων ο Κοκκαλάνης
              05/08/2012 • 18:25
                Έγραψε ιστορία ο Βρετανός Έινσλι
                05/08/2012 • 17:36

O Μπεν Εϊνσλι κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κλάση FINN της ιστιοπλοϊας, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, τέταρτο διαδοχικό χρυσό και πέμπτο διαδοχικό μετάλλιο του Βρετανού ιστιοπλόου στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός του πλανήτη.

Ανέβηκε στην 5η θέση ο Κοκκαλάνης
                  05/08/2012 • 17:21
                    Τερμάτισε 16η η Σκαρλάτου στα RS-X
                    05/08/2012 • 16:51

Η Αγγελική Σκαρλάτου ολοκλήρωσε τις εμφανίσεις της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου καταλαμβάνοντας τη 16η θέση στη γενική κατάταξη της κλάσης RS-X γυναικών με 134 βαθμούς ποινής.