Τρίτη νίκη για τον Αστέρα στην Πολωνία

Στο τελευταίο φιλικό τεστ επί πολωνικού εδάφους, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 της Χάποελ Ρανανα.

Στο τελευταίο φιλικό τεστ επί πολωνικού εδάφους, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 της Χάποελ Ρανανα, πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη φιλική νίκη και επιστρέφει στη “βάση” του με καλή ψυχολογία ενόψει των αγώνων για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Μαρτίν, ενώ οι Αρκάδες απάντησαν ένα λεπτό αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανιά. Η έντονη βροχόπτωση δεν άφησε περιθώρια …ξεκούρασης στους παίκτες των δύο ομάδων και μετά από μια μικρή ανάπαυλα πέντε λεπτών, άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη βρήκε με το …καλημέρα τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα και έκανε το 2-1 στο 47ο λεπτό με τον Τσιλιανίδη, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τη λήξη του ματς.

Στο βασικό σχήμα του Αστέρα ήταν οι: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς.

Συμμετείχαν στο ματς και οι: Παπαδόπουλος, Βαλιέντε, Μαρτίνεθ, Μπελόκ, Μπαστιάνος, Μουνάφο, Δουβίκας, Χριστόπουλος, Ματρικάρντι, Κουμάντεϊ και Τζίμα