Στην κορυφή η Ντινγκ

Η Νινγκ Ντινγκ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ατομικό γυναικών του πινγκ πονγκ, μετά τη νίκη της 4-3 σετ επί της Ξιαξία Λι.
Θωμάς Ναλμπάντης
11/08/2016 • 09:12
Η Νινγκ Ντινγκ
Η Νινγκ Ντινγκ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ατομικό γυναικών του πινγκ πονγκ, μετά τη νίκη της 4-3 σετ επί της Ξιαξία Λι. Η Κινέζα κατάφερε να ανατρέψει το ματς, καθώς βρέθηκε να χάνει με 3-2 σετ (11-9, 14-12, 9-11, 8-11, 11-7, 11-7). Αυτό ήταν το δεύτερο χρυσό της μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες, μετά από αυτό που είχε κατακτήσει στο ομαδικό το 2012. Τρίτη ήταν ο Σονγκ Κιμ (Βόρεια Κορέα), η οποία νίκησε 4-1 σετ (11-17, 11-7, 11-15, 12-14, 11-15) την Άι Φουκουχάρα (Ιαπωνία).
18/11/2018 • 08:08

Το κίνητρο φέρνει γκολ και θέαμα σε Γουέμπλεϊ, ΟΑΚΑ

Η Αγγλία αντιμετωπίζει την Κροατία και ο νικητής θα πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο και η ισοπαλία δεν βολεύει κανέναν. Με το κίνητρό της η εθνική Ελλάδος μπορεί να πάρει αυτό που θέλει κόντρα στην Εσθονία

14/11/2018 • 10:51