Πέρασε με άνεση ο Γκιώνης

07/08/2016 • 17:01
Ο Γκιώνης στους Ολυμπιακούς του Ρίο
Επιβεβαίωσε απόλυτα τον ρόλο του φαβορί ο Παναγιώτης Γκιώνης στην πρεμιέρα του στο Ολυμπιακό τουρνουά.

Προσεκτικός και σοβαρός από την αρχή κατέβαλλε άνετα με 4-0 σετ για τον 2ο γύρο τον Παντασάκ Τανβιριγιαβετσακούλ από την Ταϊλάνδη και προκρίθηκε στους "32" του απλού. Τα σετ 11-7, 11-2, 11-5 και 11-6.

Η προσοχή της ελληνικής αποστολής τώρα συγκεντρώνεται στο μεγάλο ματς στις 02:00 Ελλάδας κόντρα στον Ιάπωνα Τζουν Μιζουτάνι, νούμερο 4 των αγώνων.
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ