Η Γερμανία το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό από ψηλό βατήρα
22/02/2018 • 20:54
    Η Λευκορωσία επικράτησε στη σκυταλοδρομία 4Χ6 χιλιομέτρων γυναικών
    22/02/2018 • 19:53

Η Λευκορωσία «ζευγάρωσε» τα χρυσά μετάλλιά της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ. Ύστερα από την «πρωτιά» της Χάνα Χούσκοβα στα Aerials του ελεύθερου σκι, σήμερα ήταν η σειρά της γυναικείας ομάδας της Λευκορωσίας να επικρατήσει στη σκυταλοδρομία 4Χ6 χιλιομέτρων του διάθλου.

Η Ουγγαρία το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 5.000 μέτρων ανδρών
      22/02/2018 • 19:38

Η Ουγγαρία το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 5.000 μέτρων ανδρών με Ολυμπιακό ρεκόρ

Το πρώτο μετάλλιό της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ -και μάλιστα χρυσό- πανηγυρίζει η Ουγγαρία. «Δράστης» αυτής της επιτυχίας είναι η ομάδα που μετείχε στον τελικό της σκυταλοδρομίας 5.000 μέτρων των ανδρών, στο πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα.

Η Ανα Γκάσερ
        22/02/2018 • 19:20

«Χρυσή» η Γκάσερ στο big air

Η Άνα Γκάσερ κατέκτησε το «παρθενικό» χρυσό μετάλλιο στο big air της χιονοσανίδας, αγώνισμα που κάνει στους Χειμερινούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ το ντεμπούτο του στο Ολυμπιακό πρόγραμμα.

Ο Αλεξάντερ Κρουσελνίτσκι
          22/02/2018 • 19:11

Ένοχος ο Κρουσελνίτσκι σύμφωνα με το CAS

Το Διαιτητικό Αθλητικό Δικαστήριο (CAS) ανακοίνωσε σήμερα ότι ο Αλεξάντερ Κρουσελνίτσκι κρίθηκε ένοχος για παραβίαση των κανονισμών κατά του ντόπινγκ, έχοντας βρεθεί «θετικός» στην απαγορευμένη ουσία "meldonium".

Η Σουζάνε Σούλτινγκ
            22/02/2018 • 19:03
              Η Μισέλ Γκίζιν
              22/02/2018 • 17:40

Η Γκίζιν το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο

Η Μισέλ Γκίζιν κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Η 24χρονη αθλήτρια από την Ελβετία ολοκλήρωσε την προσπάθειά της στην κατάβαση σε 1:40.14 και στο σλάλομ σε 40.76, ενώ με συνολική επίδοση 2:20.90.

O Ντέιβιντ Ουάιζ
                22/02/2018 • 17:20

Ξανά «χρυσός» ο Ουάιζ στο ski halfpipe

Ο Ντέιβιντ Ουάιζ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ski Halfpipe του ελεύθερου σκι, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Ο Αμερικανός αθλητής είχε καλύτερη συγκομιδή στον τελικό τους 97.20 βαθμούς.

Ο Ντατζίνγκ Βου
                  22/02/2018 • 16:28
                    ΗΠΑ, Χόκει
                    22/02/2018 • 15:40

Οι ΗΠΑ το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες

Οι Ηνωμένες Πολιτείες κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου των γυναικών, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ, καθώς νίκησαν 3-2 στα πέναλτι τον Καναδά.

Ο Γιάννης Αντωνίου
                      22/02/2018 • 14:55

Δεν κατετάγη ο Αντωνίου στο σλάλομ, το χρυσό μετάλλιο ο Μίρερ

Ο Γιάννης Αντωνίου δεν πήρε κατάταξη στο σλάλομ του αλπικού σκι, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την πρώτη κούρσα στο αγώνισμα, με αποτέλεσμα να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής στην δεύτερη.

Έρευνα στα δημοτικά σχολεία από την ΕΟΕ.
                        22/02/2018 • 09:35