Match Center
Νίμπο: “Πιστέψαμε ο ένας στον άλλον και πήραμε τη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό”
Ο εκ των πρωταγωνιστών της Μακάμπι Τελ Αβίβ στη σημαντική νίκη επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, Τζος Νίμπο, σχολίασε στη Δώρα Παντέλη τον αγώνα της Αθήνας και ανέλυσε το πλάνο των Ισραηλινών. Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τζος Νίμπο: Για
Αταμάν: “Αστεία φάουλ, εμείς θα περάσουμε”
O Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 87-91 από την Μακάμπι, οι Ισραηλινοί έκαναν το 1-0 στη σειρά των αγώνων των δύο ομάδων και ο Εργκίν Αταμάν ήταν εμφανώς απογοητευμένος από την κατάληξη της αναμέτρησης
Κόλσον: “Βάλαμε μεγάλα σουτ στο ΟΑΚΑ”
Ο Μπόνζι Κόλσον μίλησε για τη σημαντική νίκη της Μακάμπι επί του Παναθηναϊκού στο Game 1 της σειράς των πλέι οφ και στάθηκε στη βελτίωση των Ισραηλινών στο δεύτερο ημίχρονο.
video
Παναθηναϊκός-Μακάμπι 87-91: «Break» με το… καλημέρα στο τέμπο που ήθελε (highlights)
Ο Παναθηναϊκός είδε τη Μακάμπι Τελ Αβίβ να κερδίζει το Game 1 της σειράς των πλέι-οφ της Euroleague με 91-87. Το πρώτο break της σειράς είναι γεγονός με ένα σπουδαίο τελευταίο δεκάλεπτο για τους Ισραηλινούς (17-28).
Αποκλειστικό
Οντουμπάτζο: “Με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση απέναντι στον Ολυμπιακό”
Ο Μόουζες Οντουμπάτζο, στις δηλώσεις που έκανε στη NOVA εν όψει του αυριανού (24/4) εντός έδρας αγώνα του Άρη με τον Ολυμπιακό, επισήμανε ότι οι "κίτρινοι" πρέπει να επιδείξουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια, για να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα