Ο Μαρκ Μαρκέθ
30/10/2017 • 22:50

MotoGP Grand Prix Μαλαισίας

Η Honda κατακτά το δεύτερο συνεχόμενο τίτλο κατασκευαστών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα FIM MotoGP.

Νικητής ο Ντοβιτσιόζο.
    29/10/2017 • 15:22
      Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο
      29/10/2017 • 10:49

Έμεινε "ζωντανός" ο Ντοβιτσιόζο

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο κατέκτησε την καρό σημαία στην πίστα της Σεπάνγκ και παρέμεινε «ζωντανός» στη διεκδίκηση του εφετινού τίτλου στο MotoGP.

MotoGP Αυστραλία
        23/10/2017 • 08:40

MotoGP Αυστραλία: Νικητής ο Μαρκέθ

Σε μία μάχη για τρεις ο Μαρκέθ κέρδισε τους Ρόσι (δεύτερος) και Βινιάλες (τρίτος) αλλά πάνω από όλα έφτασε κοντά στον τίτλο του 2017, όταν ο Ντοβιζιόσο έκανε το λάθος και τερμάτισε 13ος.

Ο Μαρκ Μάρκεθ
          22/10/2017 • 10:33

Πιο κοντά στον τίτλο ο Μάρκεθ

Ο Μαρκ Μάρκεθ ήταν ο μεγάλος νικητής στο MotoGP της Αυστραλίας και αύξησε τη διαφορά του από τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο στους 33 βαθμούς, στη «μάχη» για τον εφετινό τίτλο του πρωταθλητή.

21/10/2017 • 12:48

MotoGP Αυστραλία: Ρίχνει το γάντι ο Μαρκέθ

Την 44η pole position στην καριέρα του (έβδομη για το 2017 και τέταρτη συνεχόμενη στην πίστα του Philip Island) πέτυχε ο Μαρκ Μαρκέθ. Δίπλα του ξεκινούν οι Μάβερικ Βινιάλες και Γιόχαν Ζάρκο. Ο Ντοβιζιόσο ξεκινά 11ος.

Τα ελαστικά βοήθησαν τον Ντόβι.
              20/10/2017 • 09:54

MotoGP Γκραν Πρι Ιαπωνίας: Τα ελαστικά βοήθησαν τον Ντόβι

Τα ελαστικά Power Rain της MICHELIN βοήθησαν τον Αντρέα Ντοβιζιόσο (Ducati Team) και τον Μαρκ Μαρκέθ (Repsol Honda Team) να δώσουν μια μοναδική μάχη στο Motul Grand Prix της Ιαπωνίας, στο Motegi, με τον Ιταλό να παίρνει τη νίκη στον τελευταίο γύρο, έπειτα από ένα συναρπαστικό αγώνα του MotoGP.

17/10/2017 • 09:52
                  MotoGP Γκραν Πρι Ιαπωνίας
                  15/10/2017 • 11:52
                    25/09/2017 • 08:48

O Μάρκεθ κερδίζει τον αγώνα και ο Ρόσι το κοινό

Η πέμπτη νίκη του Μαρκέθ για το 2017 στην Αραγκόν, τον φέρνει πρώτο με διαφορά στο πρωτάθλημα, η δεύτερη θέση του Πεντρόζα ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της Honda ενώ το podium έκλεισε ο Χόρχε Λορένθο.

MotoGP Grand Prix Αραγκόν: Πρόκληση για πέντε.
                      22/09/2017 • 11:19

MotoGP Grand Prix Αραγκόν: Πρόκληση για πέντε

Ο 14ος αγώνας για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MotoGP του 2017 θα πάρει εκκίνηση στην Αραγκόν της Ισπανίας και θα είναι μία πρόκληση για τέσσερις αναβάτες (Μαρκέθ, Ντοβιζιόσο Βινιάλες και Ρόσι) αλλά και για την Michelin.