Σκόνταψε η Τσέλσι

Δυο πολύτιμους βαθμούς άφησε η Τσέλσι στο γήπεδο της Φούλαμ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 σε αγώνα για την 33η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Η Τσέλσι προηγήθηκε στο 45ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φράνκ Λάμπαρντ για να ισοφαρίσει ο Ντέμπσεϊ με κεφαλιά στο 82ο λεπτό του ματς.
Έτσι οι «Μπλέ» του Λονδίνου  έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα τις Τότεναμ και Νιούκαστλ (59 βαθμούς), καθώς βρίσκεται με 57 βαθμούς στην 6η θέση.

Σε αγώνες για την 33η ημέρα του πρωταθλήματος Αγγλίας, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Εβερτον-Σάντερλαντ            4-0
Νιούκαστλ-Μπόλτον             2-0
Τότεναμ-Νόριτς                1-2
Αστον Βίλα-Στόουκ             1-1
Φούλαμ-Τσέλσι                 1-1