Πάρτι στα Τρίκαλα! (video)

Τα Τρίκαλα μετέτρεψαν σε πάρτι το ματς κόντρα στον Αρκαδικό και πήραν ευρεία νίκη με 82-54, για τη δέκατη αγωνιστική της Basket League.

Η ομάδα του Φλεβαράκη ουσιαστικά δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο αφού στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους σκορ 24-10 έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχαν οι «νεοφώτιστοι» για κάτι καλό απ’ το παιχνίδι.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Κόντζερ που τελείωσε το παιχνίδι με 25 πόντους, μετρώντας 8/9 δίποντα και 3/3 τρίποντα ενώ είχε και οκτώ ριμπάουντ. Εκτός αυτού, αρκετά καλός ήταν και οι Σόκο και Κάντουγκαν με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Απ’ την άλλη, για τους ηττημένους, ξεχώρισαν οι Βαν Όστρουμ και Καββαδάς με έντεκα και δέκα πόντους αντίστοιχα αλλά και αυτοί κυμάνθηκαν σε μέτρια επίπεδα με αποτέλεσμα ο Αρκαδικός να γνωρίσει την έβδομη ήττα του στη σεζόν.