Ούτε τώρα η Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ του Μίτσελ δεν μπόρεσε ούτε στην 28η αγωνιστική να γευτεί τη χαρά της νίκης αφού έμεινε στο 1-1 με την Αζαξιό.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν στο σκορ με τον Καμπελά στο 79ο λεπτό αλλά η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ αφού έξι λεπτά αργότερα η Αζαξιό ισοφάρισε με γκολ του Λαρμπί.

Έτσι, η Μαρσέιγ έμεινε μακριά από τη για μία ακόμα αγωνιστική, μετρώντας πλέον στα πέντε τελευταία παιχνίδια μία ήττα και τέσσερις ισοπαλίες.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξαγόταν την ίδια ώρα Μπαστιά και Ναντ πήραν από ένα βαθμό αφού ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα με τους φιλοξενούμενους να μένουν στην όγδοη θέση και τους γηπεδούχους να είναι δέκατοι.