Τριάρα η Τζουργκάρντεν στη Μάλμε (video)

Η ομάδα του Μελκεμίτσελ ήταν καλύτερη και εκμεταλλευόμενη τα πολλά αμυντικά προβλήματα της Μάλμε τη νίκησε εύκολα με 3-0.

Οι δύο ομάδες προέρχονταν από αρνητικά αποτελέσματα κα ήθελαν τη νίκη για να ανέβουν βαθμολογικά και να πάρουν αυτοπεποίθηση. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και οι δύο ομάδες ιδιαίτερα προσεχτικές. Καλύτερη ευκαιρία ένα μακρινό σουτ του Γουόκερ για την Τζουργκάρντεν που βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Νταλίν.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Καντέβερε άνοιξε το σκορ ύστερα από ωραία ενέργεια του κορυφαίου Ρινγκ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης με διπλή προσπάθεια ύστερα από κόρνερ έκανε το 2-0 το 77’, για να ολοκληρώσει το θρίαμβο των γηπεδούχων ο Κόζιτσα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.