Στο +3 η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αταλάντα επικρατώντας 2-0 και αύξησε τη διαφορά της από τη δεύτερη Νάπολι στους τρεις πόντους.

Η «Μεγάλη Κυρία» δεν είχε όρεξη για γκέλες και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε το τρίποντο που την έφερε μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα. Το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Μπαρτζάλι ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Λεμινά.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Μίλαν δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα αφού ηττήθηκε 2-0 από τη Σασουόλο και παρέμεινε στην έκτη θέση ενώ με το ίδιο σκορ η Φροζινόνε νίκησε την Ουντινέζε.

Τέλος, η Τζένοα πήρε σημαντική νίκη με 1-0 επί της Έμπολι και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπολόνια και την Κάρπι (0-0).