Ο Τζαμέλ Αμπντούν
25/02/2018 • 15:52

Με Μιραλάς και Αμπντούν

Πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου, ο Ολυμπιακός του Βαλβέρδε προηγείται με 2-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα στο ντέρμπι της 5ης Φεβρουαρίου του 2012.

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
25/02/2018 • 15:28

«Διπλό» με ανατροπή

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Σικαμπάλα βάζει τον ΠΑΟΚ στη θέση του οδηγού στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό της 21ης αγωνιστικής της περιόδου 2005-06.

Ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς
25/02/2018 • 15:20

Η επιστροφή στις νίκες

Στη διαδικασία των πλέι οφ, επιστροφή στις νίκες έπειτα από καιρό για τον ΠΑΟΚ που επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς.

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
25/02/2018 • 14:33
25/02/2018 • 14:25
Ο Γιώργος Βαΐτσης
25/02/2018 • 13:28

Όταν «έσπασε» η παράδοση 22 χρόνων

Για 22 ολόκληρα χρόνια ο Ολυμπιακός είχε ξεχάσει τι σημαίνει νίκη σε ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Στο τελευταίο «διπλό» το ημερολόγιο έδειχνε 21 Σεπτεμβρίου του 1969.

25/02/2018 • 13:20

Το χρονόμετρο σταμάτησε στο 82’

Ο Φραντζέσκος ισοφάρισε το σκορ στο 71’ σε 1-1 και στο 80’ ο διαιτητής Παπαπέτρου υποδεικνύει πέναλτι υπέρ του Γκόγκιτς, παρά τις εντονότατες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων πως ο εν λόγω ποδοσφαιριστής ξεκίνησε από αντικανονική θέση, από την εκτέλεση του οποίου γίνεται το 1-2.

25/02/2018 • 12:33

Η ευρύτερη νίκη…

Οι μεγαλύτερες νίκες επί του Ολυμπιακού δεν έχουν σημειωθεί στο γήπεδο της Τούμπας. Σε αμφότερες τις περιπτώσεις, οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν στις Σέρρες, λόγω τιμωρίας έδρας του «Δικεφάλου».

Οι παίκτες του Ολυμπιακού
25/02/2018 • 12:17
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ
25/02/2018 • 11:52
25/02/2018 • 11:44

Ο «ερυθρόλευκος» θρίαμβος του 1965

Ο Ολυμπιακός με τον Ούγγρο, Νάντορ Τσέρνα στον πάγκο του πέτυχε θρίαμβο επί του ΠΑΟΚ με 0-4 στο γήπεδο της Τούμπας, στις 27 Ιανουαρίου του 1965.

25/02/2018 • 10:25

19/04/2018 • 14:05