Ο Φελαϊνί την έστειλε στο Τσάμπιονς Λιγκ!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει πολύ σημαντική νίκη με 2-1 επί της Άρσεναλ και «κλείδωσε» μία από τις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ντεμπούτο του Μαυροπάνου δεν μπόρεσε να συνοδευτεί από ένα θετικό αποτέλεσμα στο επιβλητικό Ολντ Τράφορντ αφού οι «κόκκινοι διάβολοι» μπόρεσαν να πάρουν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε στο 16ο λεπτό ο Πογκμπά αλλά στην επανάληψη ο Μχιταριάν έφερε το ματς στα ίσια στο 51ο λεπτό.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα έμεναν στην ισοπαλία αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φελαϊνί με κεφαλιά ανάμεσα από Μαυροπάνο και Τσέιμπερς πέτυχε το 2-1 ενώ ένα λεπτό πριν ο ίδιος παίκτης είχε στείλει την μπάλα στο δοκάρι.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 77 βαθμούς και κλείδωσαν μία από τις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ ενώ η Άρσεναλ έμεινε στους 57 πόντους και την έκτη θέση.