«Χ»αμένη η Λεβάντε

Λεβάντε και Χιχόν «κόλλησαν» στο 0-0 στο ντέρμπι ουραγών της αυλαίας της 31ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Λεβάντε και Χιχόν «κόλλησαν» στο 0-0 στο ντέρμπι ουραγών της αυλαίας της 31ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν. Οι γηπεδούχοι που βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ήθελαν περισσότερο τη νίκη και την κυνήγησαν μέχρι τέλους, αλλά στάθηκαν άτυχοι.

Η Λεβάντε έχασε πολλές ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι και σε άλλη φάση ζήτησε πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, άντεξαν μέχρι το τέλος και πήραν έναν πόντο που ίσως γι’ αυτούς αποδειχθεί πολύτιμος στη «μάχη» της αποφυγής του υποβιβασμού.

Ο Φεντάλ της Λεβάντε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στις καθυστερήσεις για διαμαρτυρίες σχετικά με τον έξτρα χρόνο.