24/09/2013 • 23:21

Σπηρουνίζοντας τη Γαλλία

Μέσα Ιουνίου στο Τέξας. Ο Τόνι Πάρκερ, ο έξυπνος δαίμονας των Σαν Αντόνιο Σπερς, μιλά στους δημοσιογράφους πριν το 5ο παιχνίδι με τους Μαϊαμι Χιτ, με το σκορ στο 2-2.

23/09/2013 • 00:31

«Ήταν λογικό κάποιος να ξεφύγει»

Ξημέρωμα Κυριακής. Έχω φύγει από το κανάλι σοκαρισμένος, όπως και οι υπόλοιποι συνάδελφοι. Πολύ λιγότερο βέβαια, σε σχέση με τους ανθρώπους που έζησαν τον κίνδυνο στο ένα μέτρο, στο αυτοκίνητο κινητών εξωτερικών μεταδόσεων της Nova.

19/09/2013 • 18:03

Έξω πάμε καλά...#1

Πρώτη εβδομάδα δράσης στο Champions League. Απολογισμός 53 γκολ σε 16 ματς. Μια ματιά στους κερδισμένους και τους χαμένους της αγωνιστικής, πλην Ολυμπιακού.

16/09/2013 • 23:02

Αντί lay-up, lay-down

Πάει κι αυτό. Δύο φορές άφησε τη μπάλα στο καλάθι ο Ζήσης, δύο φορές αυτή δεν κατέληξε μέσα. Την πρώτη, για νίκη, τη δεύτερη για παράταση. Η εθνική ομάδα μπάσκετ αφαίρεσε το όποιο σασπένς από τους υπόλοιπους δύο αγώνες και αποχαιρέτησε με 4 νίκες και άλλες τόσες ήττες τη διοργάνωση.

15/09/2013 • 01:56

Το κατευόδιο των αδερφών Ντράγκουλα

Η ελληνική ομάδα αποχαιρετά το Ευρωμπάσκετ με την υπερηφάνεια της στραπατσαρισμένη από μια σλοβενική που για 30 λεπτά θύμισε υπερταχεία και για 10 την...παλιά, κακή Σλοβενία. Το σενάριο πρόκρισης στα προημιτελικά συνορεύει με αρρωστημένη φαντασία, αφού συνοδεύεται με νίκη των Ιταλών επί των Ισπανών.

13/09/2013 • 08:50