Πάλι τα ίδια

Τελικώς, στον Αρη, αγωνιστικά, όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν! Ναι, η ομάδα, επί Μιλίνκοβιτς, παρουσιάζει βελτίωση, ναι, δείχνει μεγαλύτερη συνοχή, ναι, έχει πάθος, όμως στο φινάλε το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει και το 1-2 από τον Πλατανιά, δεν δικαιώνει τις προσδοκίες.

Του Αγίου Δημητρίου... Κολοβού

Για μία ακόμα αγωνιστική φέτος ο Πανιώνιος «πέταξε» ένα ημίχρονο. Ευτυχώς για τους «κυανέρυθρους» κόντρα στον Απόλλωνα δεν το πλήρωσαν. Και γι' αυτό ευθύνεται το γεγονός ότι «κλείδωσαν» στα αποδυτήρια τους το κακό (για να μην πω κάκιστο) πρώτο ημίχρονο και ανέτρεψαν το γκολ του Μίνγκα, φτάνοντας σε μια σπουδαία νίκη.

Έρχεται ντέρμπι με τα... όλα του!

Ανεξάρτητα από την προσπάθεια που σχεδόν πάντα καταβάλουν κάποιοι για να ανάψουν το φυτίλι πριν από κάθε ντέρμπι «αιωνίων», ο αγώνας Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού το Σάββατο (που θα δείτε από τα κανάλια Novasports) αναμένεται να είναι εντός αγωνιστικού χώρου ένα από τα πλέον ενδιαφέροντα ματς των τελευταίων ετών.

Νίκος Τζουάννης
27/10/2013 • 13:10

Καπίνο και πείσμα έφεραν τη νίκη

Δεν ήταν καλός ο Παναθηναϊκός στο Ηράκλειο, δεν ...θάμπωσε με την απόδοση του, ωστόσο είχε αυτό το ...κάτι που έλειπε από τα προηγούμενα παιχνίδια.

Κωστής Μπότσαρης
26/10/2013 • 21:56

Αντιπαρέρχεται στις δυσκολίες που δημιουργεί ο ίδιος

Η νίκη με 3-2 (35' Μ. Βίτορ, 39' Νίνης, 67' Σαλπιγγίδης - 13' Εντλόβου, 21' Γκολάζα) επί της Μακάμπι Χάιφα έδωσε στον ΠΑΟΚ τον πρώτο λόγο για την πρώτη θέση στον όμιλο καθώς ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της φάσης των ομίλων του Europa League, διάστημα το οποίο ο «Δικέφαλος» αξιοποίησε και με δυο νίκες και μια ισοπαλία αφ' ενός τέθηκε επικεφαλής αφ' ετέρου δημιούργησε διαφορά πέντε βαθμών από την τρίτη - πλέον - του ομίλου Μακάμπι Χάιφα.

25/10/2013 • 21:55

Θέμα ποδοσφαιρικού εγωισμού

Δεν χωρά αμφιβολία ότι η ήττα από τον Πανθρακικό ήταν ένα δυνατό σοκ για το Τριφύλλι. Οι Πράσινοι προέρχονταν από σερί καλών εμφανίσεων, είχε φανεί η αγωνιστική πρόοδος της ομάδας και υπήρχε αισιοδοξία για ακόμη καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Ο «καθαρός» Αυλωνίτης

Η θέση του κεντρικού αμυντικού σε μια ποδοσφαιρική ομάδα είναι ίσως η πιο. επιρρεπής στις κίτρινες κάρτες. Συνήθως είναι οι παίκτες που δίνουν τις πιο σκληρές μάχες με τους υψηλόσωμους και με «βαριά» κορμιά επιθετικούς της αντίπαλης ομάδας.