Εύκολα η Αρμάνι και 1-0

Προβάδισμα στους τελικούς του Ιταλικού πρωταθλήματος πήρε η Αρμάνι κερδίζοντας στο Μιλάνο την Τρέντο με το τελικό 98-85. Κορυφαίος ο Αμερικανός Γκάουτλοκ που σημείωσε 26 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Μίτσοφ με 16 πόντους και 5 ασίστ.
Σπύρος Δημολίτσας
05/06/2018 • 23:39
Έκανε το πρώτο βήμα η Αρμάνι
 Ύστερα από ένα φτωχό πρώτο δεκάλεπτο (15-12) το ματς άνοιξε στην δεύτερη περίοδο με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν με 13 πόντους και το ημίχρονο να κλείνει 47-34.
Η αναμέτρηση ουσιστικά τελέιωσε στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους καθώς η διαφορά ανέβηκε στους 18 και ήταν αδύνατο για την Τρέντο να πλησιάσει. Η Αρμάνι τελείωσε το ματς με εξαιρετικά ποσοστά στα δίποντα 67% (22/33) και στα τρίποντα 54% (14/26).

Οι τελικοί συνεχίζονται στην έδρα της Αρμάνι την Πέμπτη 7 Ιουνίου και το Σάββατο η σειρά μεταφέρεται στο Τρέντο.

13/11/2018 • 08:09

Με όρεξη για θέαμα το ματς στο Μπλάκπουλ (video)

Στα σημερινά ματς του Αγγλικού Λιγκ Τρόφι περιμένουμε αρκετές εκπλήξεις, μικρού ή μεγάλου μεγέθους. Πιο αμφίρροπες κι αναμενόμενα παραγωγικές οι αναμετρήσεις ομάδων της ίδιας κατηγορίας

06/11/2018 • 16:34