Εύκολα η Αρμάνι και 1-0

Προβάδισμα στους τελικούς του Ιταλικού πρωταθλήματος πήρε η Αρμάνι κερδίζοντας στο Μιλάνο την Τρέντο με το τελικό 98-85. Κορυφαίος ο Αμερικανός Γκάουτλοκ που σημείωσε 26 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Μίτσοφ με 16 πόντους και 5 ασίστ.
Σπύρος Δημολίτσας
05/06/2018 • 23:39
Έκανε το πρώτο βήμα η Αρμάνι
 Ύστερα από ένα φτωχό πρώτο δεκάλεπτο (15-12) το ματς άνοιξε στην δεύτερη περίοδο με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν με 13 πόντους και το ημίχρονο να κλείνει 47-34.
Η αναμέτρηση ουσιστικά τελέιωσε στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους καθώς η διαφορά ανέβηκε στους 18 και ήταν αδύνατο για την Τρέντο να πλησιάσει. Η Αρμάνι τελείωσε το ματς με εξαιρετικά ποσοστά στα δίποντα 67% (22/33) και στα τρίποντα 54% (14/26).

Οι τελικοί συνεχίζονται στην έδρα της Αρμάνι την Πέμπτη 7 Ιουνίου και το Σάββατο η σειρά μεταφέρεται στο Τρέντο.

19/08/2019 • 08:14

Δοκιμασίες υψηλών απαιτήσεων για Γιουνάϊτεντ, Μπόντο Γκλιμτ

Δε θα είναι εύκολο το πέρασμα της Γιουνάϊτεντ από το γήπεδο της Γουλβς. Το βαθμολογικό κίνητρο καθιστά φαβορί την Χόνκα και την Μπόντο Γκλιμτ ενώ στην Ισλανδία, η KR δείχνει πολύ πιο δυνατή στο τοπικό ντέρμπι του Ρέϊκιαβικ αλλά χρειάζεται ουσία για τη νίκη