Ζευγάρωσαν τις νίκες τους οι Καταλανοί (vid)

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε 76-70 της Σαραγόσα, έκανε το 2-0 στην ημιτελική φάση των ισπανικών πλέι οφ και μείωσε την ... απόσταση από τους τελικούς.
10/06/2019 • 01:20
Ο Σβέτισλαβ Πέσιτς

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε 76-70 της Σαραγόσα, έκανε το 2-0 στην ημιτελική φάση των ισπανικών πλέι οφ και μείωσε την ... απόσταση από τους τελικούς. Σε αντίθεση με τον πρώτο αγώνα ανάμεσα στις δυο ομάδες, αυτήν τη φορά η Σαραγόσα αποδείχτηκε εξαιρετικά δυσκολοκατάβλητος αντίπαλος με αντιπροσωπευτικό το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, 36-40. Με αιχμή του επιθετικού δόρατος τον Ερτέλ (21π.) και σημαντική βοήθεια από τον Χάνγκα στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Σβέτιτσλαβ Πέσιτς ζευγάρωσε τις νίκες της αποφεύγοντας τις περιπέτειες.
16/07/2019 • 07:03

Ρεβάνς με ρυθμό και γκολ σε Βαλέτα και Βελιγράδι (video)

Η πιο μεγάλη των προκριματικών έγινε στην Μολδαβία όπου η σχεδόν άγνωστη Σαμπουρτάλο νίκησε με 3-0. Τώρα η Σέριφ ψάχνει με τις εμπειρίες της ένα θαύμα! Η αποτελεσματικότητα θα φέρει την πρόκριση στο Βελιγράδι, τη Βαλέτα και τα νησιά Φερόε