15/01/2018 • 15:28
Μπαρτσελόνα-Μάλαγα
14/01/2018 • 22:27

Νέο κάζο για Μπαρσελόνα, θρίαμβος για Μάλαγα

Λίγες ημέρες μετά την ήττα της από τον Παναθηναϊκό, η Μπαρσελόνα υπέστη εντός έδρας ήττα από την Μάλαγα στο ισπανικό πρωτάθλημα, πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 73- 76. «Ξύπνησαν» στο τέλος οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν την ανατροπή από το -12 σε δύο λεπτά.

Βεζένκοφ
07/01/2018 • 21:45

Νίκες για Μπαρτσελόνα και Μπασκόνια

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο ισπανικό πρωτάθλημα, Μπαρτσελόνα και Μπασκόνια πριν αντιμετωπίσουν για την Ευρωλίγκα τους Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό αντίστοιχα.

Λούκα Ντόντσιτς
31/12/2017 • 21:54

Ο Ντόνσιτς MVP

Ο Λούκα Ντόνσιτς οδήγησε τη Ρεάλ στη νίκη επί της Εστουδιάντες με 96-89 και αναδείχθηκε MVP της 14ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Τραυματίας και ο Καμπάτσο για τη Ρεάλ

Ατελείωτη η λίστα με τους τραυματίες για την ομάδα της Ρεάλ Μαδρίτης αφού πλέον μέλος της είναι και ο Φακούντο Καμπάτσο. Ίσως ένα... ευχέλαιο να μην έβλαπτε για την ομάδα του Λάσο.

Τόμπκινς
      10/12/2017 • 16:42

Ο Τόμπκινς έσωσε την Ρεάλ!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε κοντά στην «γκέλα», αλλά είχε ένα τρομερό Τόμπκινς, ο οποίος με δύο μεγάλα τρίποντα, στο τέλος της κανονικής περιόδου, αλλά και της παράτασης, οδήγησε την ομάδα του στη νίκη επί της Μούρθια με 87-85.

Πρέπελιτς
      28/11/2017 • 23:33

Συμφωνία Ρεάλ με Πρέπελιτς

Η συμφωνία της Ρεάλ Μαδρίτης με τον Σλοβένο γκαρντ, Κλέμεν Πρέπελιτς, η οποία θα ενεργοποιηθεί τη νέα αγωνιστική περίοδο, επιβεβαιώθηκε σήμερα από τους διοικούντες της «βασίλισσας».

17/01/2018 • 16:58