«Break» η Λιμόζ

31/05/2014 • 19:51

Προβάδισμα τίτλου πήρε η Λιμόζ, που πέρασε με 77-65 από το Στρασβούργο και έκανε το 1-0 στους γαλλικούς τελικούς.

Η ομάδα του Ζαν Μαρκ Ντιπράζ, πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημα και με επιμέρους 18-7 στο δεύτερο δεκάλεπτο πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη 38-26.

Παρά την αντεπίθεση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν τη νίκη και τη διαφορά, κάνοντας το break με 77-65.

Μοερμάν και Μπουνγκού με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα, ήταν οι πρώτοι σκόρερς των νικητών, ενώ Κάμπελ με 15 και Άντερσεν με 14 προσπάθησαν από τους ηττημένους.

12/11/2018 • 08:34

Θράσος κι εγωισμός στο ματς του Μπόχουμ

Η Μπόχουμ και η Ντάρμσταντ ολοκληρώνουν την αγωνιστική στην 2η επαγγελματική κατηγορίας και τα χαρακτηριστικά τους μας οδηγούν σε πρόβλεψη για ένα παραγωγικό παιχνίδι

06/11/2018 • 16:34