«Κόλλησαν» Σασουόλο και Πάρμα (video)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Σασουόλο με την Πάρμα για την 29η αγωνιστική της Serie A, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν «άσφαιρες».

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μάτρι, όμως ύστερα από τη χρήση του VAR, ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ, καθώς ο Ιταλός επιθετικός ήταν εκτεθειμένος.

Στο ημίωρο η Σασουόλο δημιούργησε ακόμη μία σημαντική ευκαιρία με πρωταγωνιστή τον Μπογκά, ο οποίος όμως σημάδεψε το δοκάρι. Η σειρά της Πάρμα για να απειλήσει ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Τσεραβόλο νικήθηκε από τον Κονσίλι.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά, οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν ευκαιρίες και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.