Ισοφάρισε το Στρασβούργο
27/05/2014 • 00:50

Με επί μέρους σκορ 9-20 στην τέταρτη περίοδο το Στρασβούργο έμεινε ζωντανό στην ημιτελική φάση των πλέι οφ της γαλλικής LNB, επικρατώντας εκτός έδρας της Νανσί με 62-57.

Σκληρό «καρύδι» η Ντιζόν
    25/05/2014 • 23:49

«Σκούρα» τα έχει βρει η Λιμόζ στα ημιτελικά του γαλλικού πρωταθλήματος, αφού η Ντιζόν πήρε τη νίκη με 79-73 και ισοφάρισε τη σειρά σε 2-2.

Γαλλία για Μουντομπάσκετ
      24/05/2014 • 19:35

Την πρόθεση της Γαλλίας να φιλοξενήσει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2019, αποκάλυψε ο πρόεδρος της ομοσπονδίας μπάσκετ της χώρας, Ζαν Πιέρ Σιουτάτ.

22/05/2014 • 23:15

Με άμυνα που δεν αστειευόταν, το Στρασβούργο πήρε τη νίκη με 64-51 κόντρα στη Νανσί και έκανε το 1-1 στα ημιτελικά του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το γύρισε και ισοφάρισε η Λιμόζ
          21/05/2014 • 23:52

Η Λιμόζ πήρε τη νίκη 71-63 κόντρα στη Ντιζόν, έκανε το 1-1 στα ημιτελικά των γαλλικών πλέι οφς και πηγαίνει στη Βουργουνδία για να κάνει το break.

«Μπαμ» από τη Νανσί
            21/05/2014 • 00:03

Η Νανσί πέρασε με 89-87 από την έδρα του Στρασβούργου και έκανε το πρώτο από τα τρία βήματα που χρειάζεται για να βρεθεί στον τελικό των γαλλικών πλέι οφς.

Προβάδισμα για Ντιζόν
              19/05/2014 • 23:57

Σημαντικό βήμα για πρόκριση στον τελικό του Γαλλικού πρωταθλήματος έκανε η Ντιζόν, καθώς επικράτησε 71-70 της Λιμόζ στο «Beaublanc».

«Καθάρισε» η Ντιζόν
                15/05/2014 • 23:57

Με σπουδαία ανατροπή στην τέταρτη περίοδο η Ντιζόν επικράτησε της Λε Μαν με 81-77 και πέρασε στα ημιτελικά των πλέι οφ της γαλλικής LNB.

«Καθάρισε» η Λιμόζ
                  14/05/2014 • 23:48

Η Λιμόζ «έσπασε» και την έδρα της Βιλερμπάν, στη Λυών, επικράτησε με το άνετο 96-74 κι έκανε το 2-0 στις νίκες στα προημιτελικά της γαλλικής LNB παίρνοντας το εισιτήριο για τους «4».