Πανηγυρικά στους «4» η Ίντερ! (video)

Σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας για την Ίντερ, που πέρασε με 2-0 από το «Σαν Πάολο» κόντρα στη Νάπολι.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι «νερατζούρι» ανέβασαν στροφές στο τελευταίο τέταρτο του ματς, παίρνοντας προβάδισμα με πανέμορφο σουτ του Γιόβετιτς στο 74’.

Η ομάδα του Μαντσίνι, «κλείδωσε» την παρουσία της στα ημιτελικά χάρη σε τέρμα του Λιάιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και αφού είχε προηγηθεί αποβολή του Μέρτενς στο 88’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τη Νάπολι.

Η Ίντερ, θα βρει μπροστά της –σε διπλούς αγώνες πλέον- το νικητή του ματς Λάτσιο-Γιουβέντους.