Ήττα-σοκ για τον ΑΠΟΕΛ

Την ήττα με 2-1 από την Αλκή εκτός έδρας γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ στο πρώτο του παιχνίδι για το 2012.

Την ήττα με 2-1 από την Αλκή εκτός έδρας γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ στο πρώτο του παιχνίδι για το 2012. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς προηγήθηκε νωρίς-νωρίς, αλλά είδε τα πάνω να έρχονται κάτω, με αποτέλεσμα να μείνει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Τρισκόφσκι άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι είχαν και δύο δοκάρια με τον σκόρερ και τον Ολιβέιρα. Για την Αλκή και τα δύο τέρματα σημείωσε ο Αρνάλ Κόντε, που ισοφάρισε στο 35′ και ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΛΚΗ: Τσέρνιακ, Σανταμαρία, Μπασόφ (81′ Οχένε), Άσπας, Κόντε, Γκλιγκόροφ, Ντομπρασίνοβιτς, Μπακάλ (85′ Κατσιής), Φούσκο, Χαραλάμπους, Φερνάντες

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σολωμού, Ζόρζε, Ολιβέιρα, Αλεξάνδρου, Πίντο, Γιάχιτς, Μπελάιντ (46′ Μαρσίνιο), Χαραλαμπίδης (59′ Αδόρνο), Τρισκόφσκι, Σολάρι (74′ Ηλία)