CSKA Moscow Anadolu Efes Real MadridFenerbahceBarcelonaBaskoniaZalgiris KaunasΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠArmani MilanoMaccabi Tel AvivBayern MunichΟλυμπιακόςKhimkiCrvena ZvezdaValenciaAlba BerlinASVEL VilleurbanneZenit

Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα

08/11/2011 • 14:45
Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα
  • shares

Στην Ιταλία θα ταξιδέψει ο Ολυμπιακός που φιλοξενείτε από την Καντού για την τέταρτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό που υποδέχεται  στο ΟΑΚΑ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας. 

Οι «ερυθρόλευκοι» που ξεκίνησαν την Δευτέρα την προετοιμασία τους καλούνται να πάρουν την πρώτη τους εφετινή εκτός έδρας νίκη απέναντι  στον Ιταλικό σύλλογο που μετρά δύο νίκες και μία ήττα μέχρι στιγμής στην Ευρωλίγκα. Στην αντίθετη περίπτωση αν ο Ολυμπιακός δεν καταφέρει να φύγει με το ροζ φύλλο από την Ιταλία θα μείνει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα μία στροφή πριν την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου.

Από την άλλη πλευρά τώρα, ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Πέμπτη την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο κλειστό του ΟΑΚΑ σε έναν αγώνα κορυφής. Οι Ρώσοι θα βρεθούν στην Αθήνα με όλα τους τα αστέρια, μεταξύ των οποίων ο NBAyer  Αντρέι Κιριλένκο, ο Νέναντ Κρστιτς, ο Αντρέι Βορόντσεβιτς και ο γνωστός σε όλους από τη θητεία του στον Ολυμπιακό, Μίλος Τεόντοσιτς. Με προπονητή τον πρώην ομοσπονδιακό της Εθνικής Ελλάδας Γιόνας Καζλάουσκας και στο πλευρό του τον Γιάννη Σφαιρόπουλο οι Μοσχοβίτες αποτελούν τον πιο επικίνδυνο αντίπαλο στον όμιλο των «πρασίνων» που ποντάρουν αρκετά στην παρουσία τον οπαδών τους το βράδυ της Πέμπτης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα για την 4η αγωνιστική:

4η Αγωνιστική (9-10 Νοεμβρίου)

1ος Όμιλος

Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου

Καντού (Ιταλία)-Ολυμπιακός (21:45)

Μπιλμπάο (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ (Τουρκία)

Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου

Νανσί (Γαλλία)-Κάχα Λαμποράλ (Ισπανία)

 Βαθμολογία

                            Ν-Η  Β.

Κάχα Λαμποράλ       3-0  6

Καντού                    2-1  5

Ολυμπιακός              1-2  4

Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ 1-2  4

Νανσί                       1-2  4

Μπιλμπάο                  1-2  4

 

2ος Όμιλος

Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου

Ουνικάχα Μάλαγα (Ισπανία)-ΚΚ Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)    (22:00)

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία)

 

Βαθμολογία

                      Ν-Η  Β.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας  3-0  6

Παναθηναϊκός   3-0  6

Ουνικάχα          2-1  5

Μπάμπεργκ      1-2  4

ΚΚ Ζάγκρεμπ   0-3  3

Ζαλγκίρις         0-3  3

  
3ος Όμιλος

Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Σαρλερουά (Βέλγιο)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

 

Βαθμολογία

                        Ν-Η  Β.

Αναντολού Εφές  2-1  5

Μακάμπι             2-1  5

Ρεάλ Μαδρίτης     2-1  5

Παρτιζάν             1-2  4
  
Σαρλερουά          1-2  4

Αρμάνι                1-2  4

 

4ος Όμιλος  

Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Γαλατασαράι (Τουρκία)

Προκόμ Τρεφλ (Πολωνία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)
  
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου
  
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Σιένα (Ιταλία)

  
Βαθμολογία

                      Ν-Η  Β.

  
Σιένα               3-0  6  

Μπαρτσελόνα    3-0  6

Ολίμπια Λ.        1-2  4

Γαλατασαράι     1-2  4

Ούνιξ               1-2  4

Προκόμ            0-3  3
 

Γράψτε το σχόλιο σας...